שאלות ותשובות

שלום,
אנחנו כאן בתקופת הרצה, הנה כמה תשובות לשאלות נפוצות על הפעילות שלנו.

כללי


מדוע הוקם תאגיד כאן?
התאגיד, ובשם המותג שלו "כאן", הוא גוף שידור ציבורי ישראלי שהוקם על פי חוק השידור הציבורי, כדי לספק תוכן איכותי ועצמאי שיופנה לכלל אזרחי מדינת ישראל ותושביה, ישקף ויתעד את היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית, את ערכיה ואת מורשת ישראל, ויתן ביטוי הוגן, שוויוני ומאוזן למגוון ההשקפות והדעות הרווחות בציבור בישראל.


למה צריך בכלל שידור ציבורי?
הממשלה והכנסת קבעו בחוק כי בישראל יוקם שידור ציבורי חדש, חסכוני ורלוונטי שיחליף את השידור הציבורי הישן (רשות השידור). התאגיד הוקם על פי חוק במטרה להביא לציבור בישראל שידור איכותי, מגוון ועצמאי, שאינו כפוף לפוליטיקאים או לאינטרסים מסחריים של בעלי הון, ומשרת את הציבור בלבד.

מדוע כאן נמצא בתקופת הרצה?
כאן עלה לאוויר בשלוש פלטפורמות שידור במטרה לייצר שידורים המותאמים לעידן המודרני על ידי הנגשת התוכן והתאמתו לצרכנים בזמן ובמקום המתאים להם. במהלך תקופת ההרצה נבדק ומשודרג התיאום בין כל הפלטפורמות, כך שהמנגנון יעבוד ביעילות ובמהירות.


איך מצטרפים לכאן?
ניתן לעקוב אחרי פרסומי הדרושים והמכרזים באתר ולהגיש מועמדות לתפקידים הרלוונטיים לכם ולכן.

האם עובדי כאן הם עובדים של לשעבר רשות השידור? 
מרבית עובדינו מגיעים מרשות השידור, כך שרבים מהמגישים והכתבים ממשיכים גם ברדיו, בטלוויזיה ובדיגיטל של כאן. על המגישים והכתבים הללו נמנים: גאולה אבן, מיכל רבינוביץ, תמר אלמוג, יעקב אחימאיר, אריה גולן, יאיר ווינרב, קרן נויבך, כרמלה מנשה ועוד.

מהיכן אתם משדרים?
אנחנו משדרים מירושלים, ממודיעין, מתל אביב, מחיפה ומבאר שבע.

שידורינו

באיזה תחנות משדר כאן?
אנחנו משדרים בשמונה תחנות רדיו, בשני ערוצי טלוויזיה בעברית ובערבית, בשבע תחנות רדיו דיגיטליות, וכמובן גם ברשתות החברתיות.


האם התדרים של הרשתות השונות השתנו?
פריסת התדרים נשארה כמו בעבר, ללא שינוי מלבד מיתוג חדש לתחנות השונות:
1. כאן תרבות (לשעבר רשת א')
2. כאן ב' (רשת ב')
3. כאן גימל (רשת ג')
4. מכאן (רדיו בערבית)
5. כאן רק"ע (רדיו רק"ע)
6. כאן 88 (88FM)
7. כאן קול המוסיקה (קול המוסיקה)
8. כאן מורשת (רשת מורשת)
מלבד ברדיו, אתם מוזמנים להאזין לרשתות השונות גם דרך האתר ובאפליקציית כאן OD.

באיזו שעה משודרת מהדורת החדשות המרכזית? 
מהדורת חדשות הערב עם גאולה אבן־סער משודרת בימים א'-ה' בשעה 20:00. בנוסף, יש לנו מהדורת חדשות לילה בהגשת רומי נוימרק, מוזמנים לצפות מדי לילה (א'-ה') בשעה 22:30 בסיכום קצבי של אירועי היום.

מהי מערכת החדשות האחודה?
מערכת החדשות של כאן כוללת שלוש פלטפורמות שידור שעובדות יחד, אחת בשביל השנייה, כך שהציבור יוכל לצרוך תוכן חדשותי בזמן ובמקום המתאים לו - ברדיו, בטלוויזיה ובדיגיטל. הכתבים, העורכים והמגישים עובדים עבור כל הפלטפורמות במקביל, וכך הציבור מרוויח תוכן נגיש, תוך התייעלות וחיסכון בכספי ציבור ובמשאבים.

מיהם המגישים בטלוויזיה? 
כאמור, גאולה אבן מגישה את המהדורה המרכזית בטלוויזיה, ורומי נוימרק מגישה את מהדורת הלילה. מגישים נוספים הם: מיכל רבינוביץ, אמיר בר שלום, דב גיל-הר, רינת ספיבק, שרון פרי, קרן אוזן ועוד רבים וטובים, רבות וטובות. אילו תכנים ניתן למצוא בכאן 11?
ממש הכל. תוכניות אירוח וסאטירה, דרמה, סדרות טבע ומתח מחו"ל, ספורט, דוקו וספיישלים שונים. יש במה לצפות, ויש למה עוד לצפות.

האם וכיצד תומך כאן בהפקות מקור ויצירה ישראלית?
כאן משקיע כ-200 מיליון ש"ח ביוצרים ובהפקות מקומיות, וכבר החל בשידור של הפקות דוקו, דרמות, סאטירה ותחקירים. מדובר בהשקעה שטרם נראתה כמותה ביצירה ישראלית. בשידור הציבורי, ובכלל.


האם מונדיאל 2018 ישודר בכאן?
בהחלט. והשמועות אומרות שזה הולך להיות המונדיאל הדיגיטלי ביותר ששודר עד כה בישראל. הכינו את הבירות והפיצוחים.

האם תכניות ששודרו בערוץ הראשון משודרות גם בכאן 11? 
בהחלט. אנו ממשיכים לשדר חלק מהסדרות ששודרו והופקו ברשות השידור, לדוגמה: "היהודים באים". זאת לצד הרבה מאוד תוכן מקורי חדש וייחודי לכאן.

האם כאן מייצר תוכן בערבית?
בהחלט. חטיבת הערבית מייצרת תוכן רב ומגוון בשפה הערבית. תוכלו ליהנות ממנו בערוץ מכאן - באפיק 33 בטלוויזיה, בתחנת מכאן ברדיו, וברשתות החברתיות.

 
אילו שינויים עוד צפויים בפעילות? 
בקרוב צפויים לעלות לשידור בפלטפורמות השונות סרטים ותוכניות חדשות שהעבודה עליהם נמצאת בעיצומה. בנוסף, הפעילות הדיגיטלית של כאן, שכוללת גם ערוצי רדיו דיגיטלי, מיניסייטים ואפליקציות, מתרחבת כל העת.

שינוי מרכזי נוסף הוא שעל פי חוק הטלוויזיה החינוכית אמורה להיסגר שנה ושלושה חודשים מיום עליית התאגיד כאן לשידור, ובמקומה יוקם ערוץ ילדים ונוער במסגרת שידורינו.מה זה פודקאסט?
פודקאסט הינו תכנית אודיו מוקלטת מראש בנושא ספציפי. יצרנו עבורכם הרבה מאוד פודקאסטים, שרבים מהם נמנים על הפודקאסטים המואזנים בישראל. מוזמנים לבחור לכם את הפודקאסט שמתאים לכם ולהאזין מתי שנוח לכם.

אפליקציות

האם קיימות אפליקציות (יישומונים) לרדיו ולטלוויזיה?
כן.

אפליקציית כאן
- בה ניתן לצפות ולהאזין לשידורים חיים בטלוויזיה וברדיו, להתעדכן בחדשות ולצפות בכל עת בתכנים המצויינים שלנו מהטלוויזיה והדיגיטל.

להורדה: אייפוןאנדרואיד 

אפליקציית כאן OD - בה ניתן להאזין לתחנות ה-FM ולתחנות רדיו דיגיטליות בעריכה אישית.
להורדה: אייפוןאנדרואיד

ובקרוב - אפליקציה לשעשועון האהוב ''המרדף''

פרסומות

האם אתם משדרים פרסומות?
כאן הוא תאגיד שידור ציבור ונמצא תחת מגבלות הרגולציה. בהתאם לכך, ברדיו משודרות פרסומות, בטלוויזיה - חסויות ותשדירים בלבד, ובדיגיטל - לא משודרים פרסומות, חסויות או תשדירים כלל.