למה לא תהיה תחבורה שיתופית בישראל?

שר התחבורה כץ הבטיח לכם קאר פול במחירים נוחים? אז זהו, שבתכלס, השינויים האחרונים שהוא עשה לא באמת מעודדים נסיעות שיתופיות - הם חונקים אותן
עמית תומר
07 בדצמבר 2017
10:00

שר התחבורה ישראל כץ אישר השבוע לנהגים לבצע נסיעות שיתופיות.

מגניב לא? אז זהו, שממש לא. כי ההוראות החדשות של ישראל כץ לא באמת מעודדות שוק שיתופי, אלא להפך - הן חונקות אותו.

בשורה התחתונה, ההוראות החדשות של שר התחבורה מוציאות את אובר רשמית מהמשחק - נהג לא יוכל לקחת נהגים אחרים למטרות רווח, אלא רק לאסוף טרמפיסטים שישתתפו איתו בהוצאות הנסיעה. אבל אם תעשו את זה לא רק שלא תרוויחו, בנסיעות קצרות זה יגרום לכם להפסיד.

עד היום אפליקציות כמו ווייז ומובאיט, קבעו למשתמשים כמה הם יכולים לגבות מהנוסעים.

חונק את הקארפול. השר כץ

חונק את הקארפול. השר ישראל כץ | צילום: פלאש 90

עכשיו משרד התחבורה כופה על הנהגים פיקוח מחירים. כץ החליט אתמול שהמחיר המקסימלי שאפשר יהיה לגבות הוא 2 שקלים לכל קילומטר. ובתכלס, אפילו פחות - כי הסכום הזה יתחלק שווה בשווה בין כל הנוסעים לנהג. ומאחר שבנסיעות שיתופיות בעל הרכב לרוב סוטה מהמסלול, יוצא שהוא ישלם מכיסו על הסטייה הזו.

ואחרי כל זה, גם אם התמזל מזלכם ומצאתם נוסע שנמצא בדיוק על הדרך שלכם - לא בטוח שתוכלו לאסוף אותו, אם כבר הסעתם אנשים יותר מפעמיים ביום. ככה, בעצם, מה שישראל כץ מציג בתור קידום התחבורה השיתופית, נועד להרוג אותה, ובעיקר את הפעילות של אובר.

אז מה צריך לעשות? גורמים במשרד האוצר אומרים שבשביל להפוך נסיעה שיתופית למשתלמת - המחיר צריך להיות לפחות 3 שקלים וחצי לקילומטר. ושאם כבר בוחרים בהגבלת הסכום ל-2 שקלים לקילומטר, לפחות תנו לנהגים לאסוף נוסעים כמה פעמים ביום שבא להם. הרי כסף גדול, הם ממילא לא יראו מזה.

אבל מההחלטות האחרונות נראה ששר התחבורה פשוט לא מנסה להגיע ליעד הזה.