*

פרשת השחיתות בראשל"צ: מעצרו של ראש העיר הוארך, מקורב לשר ישראל כץ נחקר

המשטרה ועורכי דינו של דב צור סיכמו שיישאר במעצר עוד חמישה ימים. חוסאם ועדנן ג'רושי שחשודים במתן שוחד שוחררו למעצר בית
רום ליאור ורועי ינובסקי
07 בדצמבר 2017
10:59
עודכן ב 11:56

בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (חמישי) בחמישה ימים את מעצרם של ראש עיריית ראשון לציון דב צור, שחשוד בקבלת שוחד בפרשת השחיתות בעיר, ואת מעצרם של סגנו יוסי חממי והמשנה לראש העיר, אייל מושיוב. לעומתם, חוסאם ועדנן ג׳רושי, שחשודים במתן שוחד בפרשה, שוחררו למעצר בית. כמו כן, מקורב לשר התחבורה ישראל כץ ובכיר בעיריית ראשון לציון נחקרו היום ביחידת להב 433. 

במשטרה סיכמו עם עורכי דינו של ראש העיר צור כי אחרי מעצרו הוא ישהה במעצר בית בן עשרה ימים. בנוסף, צור הורחק מהעירייה ומנוע מלעסוק בעניינים הקשורים אליה בחודש הקרוב ולא יוכל לצאת מהארץ במשך חצי שנה.

עורך הדין גיורא אדרת, המייצג את צור, אמר בתום הדיון בבית המשפט: "החלטנו לא לנהל דיון היום על מנת לאפשר למשטרה לנצל את הימים האלה להתקדם בחקירה ולהביא לשחרורו. הוא עונה על שאלות, יש לו גרסה מאוד מבוססת ויציבה".

בנוסף, שאול הכנעני, נהגו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן, ומקורבו שפי ששון שוחררו למעצר בית של תשעה ימים. עוד שוחררו למעצר בית חוסאם ועדנן ג׳רושי, שחשודים במתן שוחד בפרשה. על פי ההסכמות שאליהן הגיעו עם המשטרה, השניים ישהו במעצר בית במשך עשרה ימים, וייאסר עליהם לצאת מהארץ במשך חצי שנה. 

אתמול, חבר הכנסת ביטן נחקר בפעם השנייה ביחידת להב 433 של המשטרה. ביטן, שחשוד בעבירות מרמה וקבלת שוחד מארגוני פשיעה עבור הטיית מכרזים, נשאל בצאתו על עתידו הפוליטי והשיב: "נחיה ונראה". כמו כן פורסם כי ראש מועצה אזורית מכהן נחקר באזהרה בפרשה. במקביל לראש המועצה, המקורב לשר משה כחלון (כולנו), נחקר גם חשוד נוסף העובד כמפקח ברשות מקומית.

על פי החשד, ביטן והמעורבים הנוספים הטו את המכרזים למקורביהם ולאנשי ארגון הפשע של משפחת ג'רושי ברמלה, תמורת כיסוי חובותיו של הח"כ, אז סגן ראש עיריית ראשון לציון, בשוק האפור. גם רעייתו של ביטן, חגית, נחקרה באזהרה ונשאלה בנוגע להפקדות והעברות של כספים לחשבון המשותף שלה ושל בעלה בשנים 2009-2008, שבהן נסגרו חובותיו המדוברים של ביטן. במהלך תקופה זו, נכנסו לחשבון הבנק של בני הזוג ביטן שני מיליון שקלים.