צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אורן חזן הואשם בתקיפת ראש עיריית אריאל: "איים 'לטפל בו'"

על פי כתב האישום, הנוגע למקרה מ-2014, חזן התפרץ לבניין העירייה בגלל עיקול חשבון הבנק של אימו וצעק על ראש העיר: "אדאג שלא תשב עוד בכיסא". חזן: "רדיפה פוליטית"
תמר אלמוג, אמוץ שפירא ושלי טפיירו
07 בדצמבר 2017
12:16

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בפתח תקווה נגד ח"כ אורן חזן  (הליכוד), בגין תקיפה של ראש עיריית אריאל שהתרחשה לפני כשלוש שנים. כתב האישום מייחס לחזן עבירות של תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. חזן עצמו הגיב כי מדובר ב"רדיפה פוליטית".

על פי כתב האישום, באוקטובר 2014 הגיע חזן לעיריית אריאל כדי למחות על עיקול חשבון הבנק של אימו בשל חוב. חזן התפרץ ללשכה של ראש העיר אלי שבירו, צעק וגידף אותו, וסירב לבקשתו לעזוב את המקום. חבר הכנסת איים כי "יטפל בראש העיר וידאג שלא יישב עוד בכיסא".

עוד לפני כן, מתואר בכתב האישום כיצד המתין חזן להגעתו של מנכ"ל העירייה אבי עזר למשרדו, משום שנודע לו כי עזר אחראי לעיקול החשבון. חבר הכנסת נצמד לעזר, דחף אותו על מעקה סמוך וגידף אותו. לאחר מכן, הוא נכנס בעקבות המנכ"ל לחדר הישיבות של העירייה, סגר מאחוריו את הדלת ואיים כי "אף אחד לא יוצא מפה".

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיבל את המלצת הפרקליטות להגיש את כתב האישום נגד ח"כ חזן, לאחר שהטענות שהשמיע האחרון בשימוע שנערך לו נדחו.

חזן מסר בתגובה: "אין לי מה להסתיר, אצלי הכל שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כח"כ ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם שישודר בלייב בפייסבוק. במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך שכמותו נסגרים אלפי תיקים בשנה כדבר שבשגרה. כך היה גורלו של תיק זה עד שנבחרתי לכנסת. כל כולו של התיק הוא רדיפה פוליטית צרופה".

עורכי הדין של חזן, ציון אמיר ואפרים דמרי, מסרו: "אנו מצרים על הגשת כתב האישום נגד ח״כ חזן. היה לנו יסוד להניח כי היועץ המשפטי יימנע מהגשת כתב אישום בתום השימוע שנערך, ואולם מרגע שהפור נפל והוגש כתב האישום - ננהל את המאבק המשפטי בין כותלי בית המשפט, שם נוכיח את מלוא הנסיבות ואת עמדתו של ח״כ חזן".

לפני כחודש פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 על כוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד חזן, שוויתר בינתיים על הזכות לבקש מהכנסת חסינות. הסיכויים לקבלת הבקשה היו נמוכים מראש, משום שהמקרה התרחש עוד לפני שנבחר לכנסת.

למשפחתו של חזן הייתה מסעדה באריאל ואמו אביבה הייתה רשומה בעירייה כאחראית לתשלומי הארנונה. בספטמבר באותה השנה, הוטל עיקול על חשבון הבנק שלה, משום שלא שילמה את הארנונה במשך שמונה שנים. כפי שצוין בכתב האישום, לאחר כמה ימים הגיע חזן הבן לבניין העירייה כשהוא נסער, ונכנס למשרדים שונים כדי לברר מי אחראי לעיקול. כשהבין שמדובר במנכ"ל אבי עזר, חזן צעק עליו וקילל אותו "בן זונה גנב, אני אזרוק אותך מפה".