כאן חדשות

הזמר שחזר בתשובה - ומנגיש מוזיקה רוחנית לעולם

היוצר והמפיק המוזיקלי נאור כרמי עבר מעבודה עם רמי קלינשטיין וברי סחרוב לעולם הניגונים החסידיים: "אלה שירים לא פחות טובים מקולדפליי ורדיוהד"
מערכת כאן
07 בדצמבר 2017
15:32
עודכן ב 15:34

היוצר והמפיק המוזיקלי נאור כרמי הספיק לעבוד בעברו עם אמנים דוגמת רמי קלינשטיין, ברי סחרוב ושלום חנוך. כעת, אחרי שחזר בתשובה, ייסד כרמי את פרויקט "צמאה" כדי להנגיש מוזיקה חסידית גם לקהלים חדשים.

"ניגונים חסידיים זו לא מוזיקה חסידית - זו מוזיקה רוחנית מאוד", אומר כרמי ל"כאן חדשות". לדבריו, הניגונים החסידיים הם  "לא פחות טובים מקולדפליי ורדיוהד".

"המוזיקה הזו נכתבה על ידי אנשים שהם לא מוזיקאים אלא אנשים שכל החיים עבדו על האגו שלהם ונתנו מקום לבורא להיכנס בתוכם", הוא מסביר. "אנחנו עובדים את השם דרך הניגונים, דרך המוזיקה".

עוד אומר כרמי כי "פרויקט 'צמאה' זה לקחת את הניגונים האלה, ולהנגיש אותם לעולם. הלבשנו אותם בחליפה קצת יותר עכשווית על מנת שיגיעו לציבור הישראלי בכללותו ולא לציבור הדתי, זה מצליח מאוד אך איני מסתפק בזה.

"גדלתי במשפחה לא דתית ופתאום נפתח בפניי עולם חדש ומדהים. הייתי רוצה לעבור בכל היישובים ולנגן את המוזיקה הזאת לכולם. אני רוצה שהדבר הזה יהיה נחלה של כל עם ישראל, עד שזה יקרה - אני לא אשתוק ולא אפסיק".