צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: מאות נשים לא קיבלו דמי מזונות בשל תקלה טכנית

חלק מהאימהות קיבלו את התשלום מהביטוח הלאומי וההוצאה לפועל באיחור של כמה ימים - אחרות כלל לא. רשות האכיפה והגבייה: הכספים הועברו
דקלה אהרון שפרן
07 בדצמבר 2017
14:53
עודכן ב 14:55

תשלומי המזונות לכ-900 נשים, המקבלות אותם דרך ההוצאה לפועל, עוכבו החודש בשל תקלה טכנית במחשבים של רשות האכיפה והגבייה - כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'.

העיכוב נוגע לכ-3% מהנשים המקבלות דמי מזונות דרך הביטוח הלאומי. כמה מהן קיבלו את התשלום אתמול ואחרות קיבלו אותו רק היום, כמעט שבוע אחרי המועד. עם זאת, ישנן נשים שטרם קיבלו את התשלום כלל. כמה מהן אמרו כי נותרו בלי כסף, והיו שסיפרו כי הן מתקשות לקנות מזון להן ולילדיהן. 

מסלול זה להעברת דמי מזונות חל במקרים שבהם הבעל אינו מעביר את התשלום כפי שנקבע בפסק הדין. לפי תיקון לחוק ההוצאה לפועל, הביטוח הלאומי וההוצאה לפועל הם האחראים להעברת הכסף לנשים.

מהביטוח הלאומי נמסר כי המוסד מעביר מדי חודש את התשלומים להוצאה לפועל, וכי כך עשו גם הפעם.

ברשות האכיפה והגבייה אישרו כי הכספים מהביטוח הלאומי הגיעו במועד, אך ציינו כי בשל תקלה במערכת המחשב של הרשות, לא ניתן היה לקלוט אותם במשך כמה ימים. "הרשות מודעת היטב לצורך החיוני של הזוכות בכספי המזונות" נמסר, "ולכן השקיעו מאמצים רבים בתיקון התקלה ואלה נשאו פרי. הכספים הועברו לחשבונות הבנק של הזוכות אתמול".