מדינת לואו טק: למה בישראל אין נישואים חד מיניים?

אחרי מה שקרה השבוע באוסטרליה וחבר כנסת הומו בליכוד שהיה בחתונה שלו, ערן סיקורל חושב שלממשלה יש את כל הסיבות להפסיק לשלוח זוגות גאים להתחתן בקצה השני של העולם
מערכת כאן
07 בדצמבר 2017
18:13
עודכן ב 18:14

מזל טוב לאוסטרליה שתצטרף ממש בקרוב לעולם המפותח ותאפשר נישואים חד מיניים. אפילו של חברי פרלמנט, כמו זה שהציע נישואין לחבר שלו השבוע בפרלמנט האוסטרלי. אתם יודעים מה עוד מרגש אותי? ראשי ממשלה מהימין שלא פוחדים לקבל החלטות - כמו ראש הממשלה האוסטרלי.

אנחנו אולי אומת הסטרטאפ, אבל בנושא הזה אנחנו הכי לואו טק שאפשר. בשלושים השנים האחרונות החליטו לא פחות מעשרים ושלוש מדינות לאפשר נישואים חד מיניים, ושום דבר נורא לא קרה.

בשמונה מתוך עשר מדינות המפותחות בעולם בעולם, גבר יכול להתחתן עם גבר ואישה עם אישה. אוסטרליה היא התשיעית ברשימה. האחרונה ברשימה היא שוויץ, אבל שם נשים לא יכלו להצביע עד שנת 1971, אז כנראה ששם דברים קצת שונים. בשנה האחרונה הצטרפו למועדון הגאה פינלנד, גרמניה ומלטה. בארצות הברית וקנדה זה כבר מזמן לא עניין וגם באמריקה הלטינית - ברזיל, ארגנטינה, קולומביה ואפילו בדרום אפריקה. גם מדינות שמרניות מאוד, כמו איטליה ויוון נכנעו בשנים האחרונות ואפשרו איחודים אזרחיים.

ואצלנו? כנסת בתרדמת. אפילו הפוליטיקאים ההומואים שלנו כבר לא ממש לוחצים. כולל אמיר אוחנה שהיה בחתונה הגאה הפרטית שלי לפני 15 שנים והביא צ'ק. אבל לא כל דבר צריך לצאת מהארון.
ולא שהציבור מתנגד. על פי אחד הסקרים 49 אחוזים מהישראלים בעד, רק 27 נגד. לשאר, כנראה שפשוט לא מזיז.

אז איך קורה ששום דבר מהשינויים העולמיים והחברתיים האלה לא מגיע לגבעת רם? מתי שמעתם שמישהו מהפוליטיקאים הציע חוק שיאפשר לנו להתחתן בארץ? יודעים מה? עזבו נישואים של הומואים ולסביות. מה עם נישואים אזרחיים לסטרייטים?

בזכות בג"ץ אנחנו בכל זאת יכולים להתחתן בחול ולהירשם כנשואים בארץ. מין פשרה מפא"יניקית מוזרה שמבחינה בין הוילה לג'ונגל. כשבנימין נתניהו פונה באנגלית לגולשים בעולם ואומר ש"אנחנו צריכים להישאר מאוחדים באמונה שכל האנשים, ללא קשר לנטייתם המינית ולמוצאם, ראויים לכבוד" - אז באמת תודה, אבל זה לא מספיק. אם מצעדי הגאווה שלנו טובים להסברה, תארו לעצמכם כמה יעזרו נישואים חד מיניים! אם לא להצבעות באו"ם' אז לפחות לאירויזיון.