צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: למשטרה הקלטות מפלילות של מקורב לביטן

חוקרים האזינו למשה יוסף, אחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, במשך תקופה ארוכה. עד כה ביטן לא עצמו נשמע בשיחות
רועי ינובסקי
07 בדצמבר 2017
20:18
עודכן ב 21:17

המשטרה צוטטה לטלפון האישי של משה יוסף, חברו של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד), במשך תקופה ארוכה - כך פורסם לראשונה הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. יוסף נחשב לאחד החשודים המרכזיים, שלכאורה שימש מתווך בין ביטן לחשודים אחרים.

בימים האחרונים השמיעה המשטרה לחשודים את אותן האזנות סתר, ובהן נשמעים החשודים מפלילים לכאורה את עצמם. עד כה לא הושמעו לחשודים הקלטות של שיחות שבהן השתתף יו"ר הקואליציה. עם זאת, ייתכן כי עמדת האזנת הסתר על הטלפון של מקורבו, הקליטה גם שיחות עם ביטן, שיוטחו בחשודים בהמשך.

אתמול נחקר ביטן המשטרה בפעם השנייה, במשך כ-12 שעות, בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, שבה הוא חשוד בעבירות מרמה וקבלת שוחד מארגוני פשיעה עבור הטיית מכרזים. עם יציאתו מהחקירה במשרדי להב 433 נשאל ביטן על ידי עיתונאים בנוגע לעתידו הפוליטי ומסר: "נחיה ונראה".

לשאלה אם הוא מוטרד בעקבות החקירה והסתעפות הפרשה, השיב ח"כ ביטן: "לא, בכלל לא". על האפשרות שיתפטר מהכנסת על רקע החקירה אמר: "אני לא חושב על כלום".

מוקדם יותר אתמול פורסם כי ראש מועצה אזורית מכהן נחקר היום באזהרה בפרשת השחיתות הגדולה בעיריית ראשון לציון. במקביל לראש המועצה, המקורב לשר משה כחלון (כולנו), נחקר גם חשוד נוסף העובד כמפקח ברשות מקומית.

עוד באותו היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של שני חשודים נוספים בפרשת השחיתות - הקבלן דוד שעיה, החשוד במתן שוחד לח"כ דוד ביטן, וקבלן נוסף ששמו אסור לפרסום. "זו פרשה ענקית", אמר היום השופט עמית מיכליס בדיון הארכת המעצר.  "אני מוצף בחומר. המשטרה עושה עבודה, לא רק יאח"ה. נחשפים פה עוד ועוד דברים".

על פי החשד, ביטן והמעורבים הנוספים בפרשת השחיתות בראשון לציון, הטו את המכרזים למקורביהם ולאנשי ארגון הפשע של משפחת ג'רושי ברמלה, תמורת כיסוי חובותיו של הח"כ, אז סגן ראש עיריית ראשון לציון, בשוק האפור. גם רעייתו של ביטן, חגית, נחקרה באזהרה ונשאלה בנוגע להפקדות והעברות של כספים לחשבון המשותף שלה ושל בעלה בשנים 2009-2008, שבהן נסגרו חובותיו המדוברים של ביטן. במהלך תקופה זו, נכנסו לחשבון הבנק של בני הזוג ביטן שני מיליון שקלים.