חיילים אוקראינים
צילום: אי-פי

אכזבה באוקראינה: בכירים בקייב דורשים סיוע התקפי מישראל

יועץ שר ההגנה האוקראיני בריאיון לכאן חדשות: "אם ישראל תיתן לנו ציוד זה יהיה גיים צ'יינג'ר" שגריר אוקראינה בישראל: "איראן מנסה את הכטב"מים ההתקפיים שלה באוקראינה, ובסוף זה יופנה נגד ישראל"
עמיחי שטיין
13 באוקטובר 2022
20:45

בעקבות התגברות התקיפות שמבצעת רוסיה באמצעות כטב"מים איראניים, בכירים אוקראינים מתחו ביקורת על חוסר הסיוע מצד ישראל. יועץ לשר ההגנה האוקראיני, יורי סאק, אמר היום (חמישי) לכאן חדשות: "אויב אויבך הוא חברך. ועכשיו אוקראינה מתמודדת עם הכטב"מים האיראניים - אם ישראל תיתן לנו ציוד זה יהיה גיים צ'יינג'ר". 

סאק הוסיף כי "לישראל יש אמצעים יעילים להתמודד עם הכטב"מים האלה, נשק הגנתי, כמו שיבוש GPS ותקשורת וגם רובים נגד כטב"מים". השגריר האוקראיני בישראל, יבגן קורניצ'וק, אמר לחדשות הערב כי סיוע המוניטרי מצד ישראל זה לא מספיק, וטען ש"אם ישראל לא נותנת נשק התקפי, שיתנו נשק הגנתי שיכול להגן על נשים וילדים. זה משהו שצריך לעשות".

קורניצ'וק הוסיף: "גם המנהיגים וגם שרי ההגנה דיברו, וגם אני משוחח בעניין - אבל לצערי אין תוצאות, ויש אכזבה בקייב". השגריר הוסיף שאיראן מנסה את הכטב"מים ההתקפיים שלה באוקראינה, וטוען: "הם ישפרו אותם, ובסוף זה יופנה נגד ישראל".

נשיא אוקראינה אמר השבוע כי מעבר לכמה מאות הכטב"מים ההתקפיים-מתאבדים מסוג שאהד-136 שכבר קיבלה רוסיה - היא צפוייה לרכוש כ-2,400 כטב"מים נוספים.

עיתון הניו יורק טיימס דיווח אמש כי ישראל מוסרת מידע מודיעיני לאוקראינה על המל"טים האיראניים שרוסיה משתמשת במלחמה. בנוסף לחברה ישראלית פרטית שמספקת לאוקראינה צילומי לווין של עמדות צבא רוסיות.