-

לאחר שסירב: אביעד משה נתן גט לשירה איסקוב

בשבוע שעבר משה, שמואשם בניסיון הרצח של אשתו לשעבר, שינה את דעתו ברגע האחרון בבית הדין וסירב לתת את הגט לאיסקוב – שאותה היכה, דקר פעמים רבות ופצע קשות בערב ראש השנה
אסף פוזיילוב ועקיבא ווייס
09 בפברואר 2021
13:59

כשבוע לאחר שנשלח לבידוד בכלא כי סירב לתת גט: אביעד משה, המואשם בניסיון הרצח של אשתו לשעבר שירה איסקוב, נתן לה היום (שלישי) גט. בשבוע שעבר משה שינה את דעתו ברגע האחרון בבית הדין וסירב לתת את הגט לאיסקוב, שאותה היכה, דקר פעמים רבות ופצע קשות בערב ראש השנה. 

מהרבנות נמסר שאב בית הדין הרבני בחיפה שעסק בתיק, הרב דניאל אדרי, דחה את דרישותיו של משה, שמטרותיהן היו להאריך את התהליך. עוד הבהיר לו הרב אדרי כי מעבר לכליאתו בגין אלימות שהפעיל כלפי אשתו לשעבר, בית הדין עשוי להטיל עליו סנקציות נוספות וחמורות אם יסרב לתת את הגט. 

"הגט ניתן כשהסכין הונפה", כתב בחשבון הפייסבוק שלו יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, חבר הכנסת עודד פורר. "מי שמנסה לרצוח לא יכול לצפות להמשיך ולאחוז בגרון הקורבן. מאחל לשירה לצאת לדרך חדשה וטובה". 

יו"ר נעמת חגית פאר הגיבה למתן הגט ואמרה: "אני מקווה שנגיע לימים שבהם אישה לא תהיה תלויה בטוב ליבו של בן זוגה כדי לקבל גט, קל וחומר כשהוא ניסה לרצוח אותה בדם קר. כעת נותר לקוות שהדין ימוצה עם העבריין וכי יבלה שנות חיים רבות ככל הניתן מאחורי סורג ובריח".

בשבוע שעבר השתתפה איסקוב בדיון של ועדת הכנסת לקידום מעמד האישה, בנושא הסדרי טיעון הנחתמים עם גברים המואשמים באלימות במשפחה. "חייבים לעשות פה שינוי. כשמתחילים משא ומתן להסדר טיעון, לקורבן אין שום אמירה בנושא", אמרה איסקוב. בדבריה התייחסה גם לחקירה הנגדית אותה היא צפויה לעבור במשפט של המואשם בניסיון רציחתה, ואמרה שהיא חושבת שיש מקום למנוע את מעמד "התקיפה השנייה" שנשים חוות על דוכן העדים, ולהסתפק בעדות במשטרה. "למה אני צריכה לעבור את זה שוב ושוב?", שאלה.