הנשיא ריבלין בביקור בגהה בתחילת החודש
צילום: בית הנשיא

איגוד רופאי הילדים: מחלקות בריאות הנפש לילדים קורסות

נייר עמדה שהציגו רופאי האיגוד קורא לממשלה לפתוח את מערכת החינוך ומצביע על עלייה גדולה בשכיחות אנורקסיה, התקפי זעם, חרדות, דיכאון ונפילה לאלכוהול וסמים: "מאשימים את הממשלה בהזנחה פושעת"
קטי דור
09 בפברואר 2021
20:44

איגוד רופאי הילדים קורא להחזיר את כל ילדי ישראל לבתי הספר. בנייר עמדה שהוציא הערב (שלישי) תיאר האיגוד נזק קשה שנגרם לילדים כתוצאה מאי פתיחת מערכת החינוך והוויכוחים על המתווים. נייר העמדה מציג עלייה גדולה בשכיחות של התקפי זעם, חרדות, דיכאון, ונפילה לאלכוהול וסמים וכן של אנורקסיה, גם בקרב נערים. באיגוד מדווחים כי מחלקות בריאות הנפש לילדים קורסות, משך ההמתנה למיטה בבתי החולים הוכפל, אי אפשר להשיג תורים ואין יכולת לתת מענה.

רופאי האיגוד קוראים לצאת לעזרתם של הילדים ומדגישים כי הם סובלים בכל שכבות הגיל. לדבריהם, חוסר שגרת לימודים במשך 11 חודשים, היעדר סדר יום, גבולות, ארוחות מסודרות ושעות שינה קבועות הם שגורמים לנזקים. עוד מדווחים הרופאים על עלייה במקרי השמנת יתר. הם מביעים חשש מהשלכות של הנזקים לטווח ארוך ודורשים להכניס רופאי ילדים לצוות שמגבש את המתווים לחזרה ללימודים.

"האיגוד מאשים את ממשלת ישראל בהזנחה פושעת של חינוך הילדים", נכתב במסמך. "על גופם הרך ונפשם הרגישה מתנהלים מאבקי כוח מזעזעים בין פוליטיקאים, מורים וגננות. כולם משלמים מס שפתיים, כאילו מדברים לטובת החינוך אבל בפועל אין גבול לציניות, לחוסר האכפתיות ולרוע".