חברי הכנסת הורוביץ וזנדברג, ארכיון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

מרצ לא עוברת את אחוז החסימה: הורוביץ וזנדברג מגיבים

ח"כ זנדברג על סקר כאן חדשות: אני לא חושבת שמרצ עלולה להיעלם • שר החינוך לוועידת "בשבע": ממשלה צריכה מנעד דעות שמגיע עד גבול מסוים, בן-גביר נמצא מחוץ לגבול הזה. עוצמה יהודית: מוטב שגלנט יתעסק בגיבוש תוכנית יציאה מהקורונה למערכת החינוך ולא יחלק משרות שרים
קלמן ליברמן
10 בפברואר 2021
08:38
עודכן ב 09:04

בתגובה לנתוני סקר כאן חדשות שפורסם אמש בכאן חדשות, לפיהם מרצ אינה עוברת את אחוז החסימה, אמר הבוקר (רביעי) יושב ראש המפלגה חבר הכנסת ניצן הורוביץ כי "זו בהחלט קריאה למי שרוצה גוש-מרכז שמאל חזק ושמאל אמיתי בכנסת". לדבריו, יש ציבור גדול של אנשים שמרצ מייצגת אותם ולא בהכרח מצביעים לה. "אנחנו לא מתעלמים מהסקר הזה אבל יש סקרים אחרים בערוצים אחרים", אמר הורוביץ בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן.

מוקדם יותר אמרה ח"כ תמר זנדברג לכאן רשת ב כי "מרצ היא מפלגה שלאורך שנים, לצערנו, היא לא גדולה, אך היא מאוד חשובה. אני לא חושבת שאנחנו עלולים להיעלם. יש נתונים אחרים גם בערוצים אחרים וגם אצלנו". את הדברים אמרה זנדברג בריאיון לאריה גולן.

על פי הסקר שערך מכון קנטר בהשתתפות 3,812 בני אדם, הליכוד זוכה ב-29 מושבים בכנסת, לעומת 18 ליש עתיד. מפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער זוכה ל-14 מושבים וימינה בראשות בנט ל-13. לרשימה המשותפת 9 מושבים, לש"ס 8, ליהדות התורה 7 וכך גם למפלגת העבודה. לישראל ביתנו 6, לציונות הדתית בראשות סמוטריץ' 5, ולכחול לבן 4 מושבים בכנסת.

מלבד מרצ, המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה הן המפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה, רע"מ בראשות מנסור עבאס ומען בראשות מוחמד דראוושה. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, נתניהו מוביל על סער ב-5% - 38% לעומת 33%. הפער בין נתניהו ללפיד עומד על 17% - 45% לעומת 28%.

גלנט: לא הייתי רוצה לראות את בן-גביר שר בממשלה

התנגדות בליכוד לשיתוף פעולה עם יושב ראש עוצמה יהודית איתמר בן גביר. שר החינוך יואב גלנט אמר כי לא היה רוצה לראות את בן גביר שר בממשלת ישראל וכי הוא אינו חושב שזה יועיל לליכוד אף שהוא זקוק לתמיכת בן גביר.

בדברים שאמר לוועידה השנתית של קבוצת "בשבע" שישודרו היום (רביעי) בצוהריים, ציין גלנט כי "ממשלה צריכה איזושהי אורגניות וצריכה מנעד דעות שמגיע עד גבול מסוים". שר החינוך הוסיף כי "איתמר בן גביר נמצא מחוץ לגבול הזה ואני מציע שבעניין הזה נהיה זהירים".

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה לדברים: "מוטב שגלנט יתעסק בגיבוש תוכנית יציאה מהקורונה למערכת החינוך ולא יחלק משרות שרים. גלנט ושכמותו תמיד העדיפו את השמאל על ממשלת ימין מלא, אבל אם נהיה חזקים לא תהיה להם ברירה".

בתוך כך, הליכוד והציונות הדתית חתמו הסכם עודפים לבחירות לכנסת ה-24. על פי ההסכם, שני הצדדים יקדישו את מרצם להצלחת שתי המפלגות בכנסת.