רחל ירון

בחירות העורכים - כאן 88 | 9.2.2021

עדכון אחרון - 9.2.2021
מערכת כאן
10 בפברואר 2021
12:41

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

נעם רותם - השמיכה הלבנה

נעם רותם הוא מסוג המוזיקאים שגם אם הם ילחינו ספר טלפונים התוצאה תוכל להביא אנשים לדמעות של הזדהות. הרבה מים זרמו בנהר מאז ימי קרח תשע העליזים והבועטים, ורותם ממשיך לספק בכל אלבום סולו שלו שירים בוגרים, מפוכחים ודוקרים מרוב כנות. בקרוב צפוי לצאת אלבומו החמישי, ואם לשפוט על פי הסינגל הראשון מתוכו - "השמיכה הלבנה", רותם ממשיך להיות הטרובדור המעט קודר שלא ידענו שאנחנו צריכים. כמי שהוכיח פעמים רבות שלפעמים המוזיקה הכי יפה צומחת מהמשברים הכי גדולים, פרק מוזיקלי חדש ביצירה של רותם נשמע כמו התאמה די מדויקת לזמנים המוזרים שעוברים עלינו.

רחל ירון - מאחורינו

אחרי ההצלחה של אלבומה השני  ושיר הנושא "פעם ביום" האהוב, רחל ירון חוזרת בסינגל חדש. השיר התאים כל כך גם למגיפה הגלובלית, שהיא היתה חייבת להיכנס מהר לאולפן וליעד אותו לסינגל הראשון מתוך אלבומה השלישי המתקרב. אבל אל תטעו - השיר לא מדבר על הקורונה, והוא נכתב הרבה לפני שכל הבלאגן התחיל (“אולי הרגשתי שמשהו הולך לקרות”, היא כותבת). בעצם, זה נתון לפרשנות אישית של המאזין: על כל דבר שמעיק על הנשמה, זו רק תקופה ורק שנרגיש שזה מאחורינו.

Jessie Ware - Remember Where You Are

האלבום הרביעי של המוזיקאית הבריטית ג'סי וור, שראה אור ביוני 2020, יכול היה להתפוצץ הרבה יותר לולא הקורונה – כששומעים אותו חושבים על מועדונים ורחבות ריקודים, על זיעה של אנשים זרים ועל תשוקה – כל מה שחסר בעולם עכשיו. האלבום ?What’s Your Pleasure מלא בדיסקו, Fאנק והאוס עם שירים מצוינים כמו שיר הנושא, Save a Kiss ו-Ooh La La שגם היה חלק מבחירות העורכים שלנו בשנה שעברה. בתחילת החודש וור שחררה מתוכו את הסינגל השביעי(!) במרחק של שנתיים מהראשון. Remember Where You Are, שגם חותם את האלבום די שונה משאר השירים – יש כאן סול מתוזמר ומפואר, מלא בנצנצים והוא אפילו כיכב ברשימת שירי השנה המסורתית של ברק אובמה. בסוף השבוע וור גם ביצעה אותו בתכנית של גרהם נורטון ב-BBC כשבבטן שלה כבר מתבשל הריליס הבא.

Still Corners - Static

בסוף ינואר ראה אור The Last Exit, האלבום החמישי של צמד הדרים פופ הבריטי-אמריקאי Still Corners, שהם גרג יוז וטסה מארי (Murry). עם שירים White Sands ו-Shifting Dunes המרחבים של המדבר היו מקור ההשראה הגדול לסאונד של האלבום והקליפ הראשון מתוכו צולם בג'ושוע טרי. Static נשמע כמו שיר נסיעות חלומי - מעין הכלאה של Mazzy Star וכריס אייזיק. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים