מתוך הכתבה

תיעוד: כך נהג משאית נכנס חופשי לבסיס ג'וליס

פירצה בבסיס צה"ל - נהג משאית נכנס לבסיס פעמים רבות ללא בדיקה וללא ליווי: "יכול להוציא גם טנקים מפה, גם נגמ"שים, אין ליווי אין כלום" • צה"ל: "אירוע חריג שמהווה תקלה נקודתית המתוחקרת ומטופלת בהתאם. חודדו הנהלים ביחידה לגבי כניסת אזרחים לתוך הבסיס"
כרמלה מנשה
11 בפברואר 2021
11:55

פירצה בבסיס ג'וליס: נהג משאית שפרק ציוד בבסיס ג'וליס פנה לכתבת כאן חדשות וסיפר כיצד נהגים יוצאים ונכנסים באופן חופשי לבסיס הסמוך לקריית מלאכי, מבלי שהם נבדקים וללא ליווי. "אף אחד בבסיס לא מכיר אותי", סיפר הנהג, ולמרות זאת – "שמונה פעמים נכנסתי לבסיס מבלי שבדקו אותי".

הנהג סיפר שבכניסתו האחרונה לבסיס נבדקה משאיתו, לאחר שדיבר עם קצין בדרגת רב סרן ועם רס"ר הבסיס. גם לאחר השיחה של הנהג עם קצין מהבסיס ובדיקת המשאיות בכניסה, הנהגים עדיין יכולים לנסוע בבסיס ללא השגחה. "יכול להוציא מפה גם טנקים, גם נגמ"שים", אמר הנהג.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "האירוע בסרטון הוא אירוע חריג אשר מהווה תקלה נקודתית המתוחקרת ומטופלת בהתאם. חודדו הנהלים ביחידה לגבי כניסת אזרחים לתוך הבסיס. כלל המשאיות אשר נכנסות ויוצאות לבסיס מלוות באופן צמוד על יד קבלן בלבד, נוסף לבדיקה בהתאם לנהלי הכניסה לבסיס. ככלל, בכל כניסה לבסיס מתבצעת בדיקה של אישור כניסה, תעודה מזהה, ותשאול קורונה". 

בשנת 2019 החלו עבודות נרחבות בעלות של 250 מיליון שקל לבניית בסיס חדש בג'וליס ליחידת ההנדסה הקרבית יהל"ם, שהועתקה מבסיס סירקין. בג'וליס שוכן גם בית הספר לפיקוד ושליטה של זרוע היבשה ואגף תחזוקה של חיל החימוש.

ביום ראשון פרץ לבסיס נבטים של חיל האוויר נהג החשוד בגניבת כלי רכב ושנמלט מניידת משטרה. המקרה קרה בעת ששער הכניסה האחורי של הבסיס הושאר פתוח לרגע. החשוד נכנס במהירות גבוהה לבסיס ועלה על דוקרנים. הוא המשיך בנסיעה פנימה לתוך הבסיס ללא צמיגים עוד כ-200 מטרים, נעצר ונמלט לכיוון הגדר. מהתחקיר עלה כי הוא רץ כקילומטר וחצי לאורך הגדר, טיפס על הגדר שגובהה חמישה מטרים וקפץ החוצה. 

תגיות:
צה"ל