העולים מאתיופיה עם הנחיתה בישראל
צילום: אלה שילוב, לע"מ

למרות סגירת השמיים: 330 עולים מאתיופיה נחתו בישראל

בין העולים: ילד בן 6 שעלייתו הוקדמה בשל טיפול רפואי דחוף שלו הוא נזקק • זוהי הטיסה השביעית שמגיעה לישראל במבצע "צור ישראל"
אוריה אלקיים
12 בפברואר 2021
10:42

330 עולים חדשים מאתיופיה הגיעו היום (שישי) לישראל, למרות סגירת השמיים. זהו המטוס השביעי במבצע "צור ישראל" להעלאת הממתינים במחנות באתיופיה. בין הילדים על המטוס היה בנימין טספהון בן ה-6, שסובל ממום בלב ונדרש לקבל טיפול רפואי מציל חיים בארץ. עם סגירת נתב"ג עודכנה משפחתו כי טיסתו תדחה, אך בסיוע שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, אושרה עלייתו לטיסה. 

מטוס העולים קיבל אישור חריג לנחות בארץ על אף ההגבלות. כל העולים עברו בדיקות קורונה ויצאו שליליים טרם העלייה לטיסה ועם ההגעה לארץ הם יידרשו בבידוד לפי נוהל החזרה לארץ באתרים ייעודיים של משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית בתאום עם פיקוד העורף. המטוס שנחת הבוקר בישראל כולל 69 ילדים ועוד 17 תינוקות עד גיל שנתיים.

השרה פנינה תמנו שטה מסרה: "כל עלייה מאתיופיה לישראל מרגשת ומיוחדת, אלא שהפעם זוהי טיסה מרגשת במיוחד שכן המועד שלה נדחה כמה פעמים על רקע מדיניות סגר השמיים. ידע עם ישראל, שגם בעיתות משבר גדולים לא נסגרו השמיים באופן מוחלט בפני עולים, שער הכניסה ליהודים יהיה תמיד פתוח. אני מאחלת לעולים החדשים שאת השבת הקרובה הם יזכו לציין ברוב הדר בארץ ישראל".