ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני

"מצב מתסכל": אחרי שפרגנו לבנט – למי יצביעו הפעם בגבעת שמואל?

מה חושבים התושבים בעיר שבה קיבלה ימינה 29% מהקולות בבחירות הקודמות, על הפיצול של בנט מסמוטריץ' ועל שיתוף הפעולה האפשרי של נתניהו ובנט עם בן גביר?
אורי לוי
12 בפברואר 2021
22:35
עודכן ב 09:13

ימין, קצת יותר ימין, ימין מתון וימין משיחי. כולם בקרב חסר פשרות בעיר ושמה גבעת שמואל. בשתי מערכות הבחירות האחרונות, הליכוד וימינה עמדו ראש בראש בקרב נתוני ההצבעה בעיר. ניצחונות הדדיים. אבל מה יקרה הפעם?

לראש העירייה יוסי ברודני, האיש החזק בלי שום ספק וחבר מפלגת הליכוד, יש עמדה ברורה: "מה שהיה הוא שיהיה". לאחרונה הוא דחה הצעה להוביל את הבית היהודי. אבל יש כאן סיפור אהבה ישן. "אני בלב ובנשמה ציונות דתית. מאוד-מאוד בנשמה בית יהודי", הוא אומר.

"המצב מורכב, מצב מאוד מתסכל. אני מדברת איתך בכאב גדול", אומרת מירי אברג'יל, חברת מועצת העיר מטעם מפלגת הבית היהודי. "בצלאל סמוטריץ' אדם יקר ואני מאוד מעריכה אותו. גם כבן אדם, גם כפרלמנטר", היא אומרת. "הייתה שם אחיזת עיניים, הוא הוציא סרטון שביקש מכולם להחזיק את זה, כי עוד שנייה חותמים ומאחדים".

איתמר בן-גביר הוא קו אדום. "אני כאדם דתי חובש כיפה, לא יכול לקבל את כל הדעות שלו", אומר חבר מועצת העיר מטעם הבית היהודי עדי גרוס. "לא הייתי רוצה לראות אותו חבר כנסת, כי לא הייתי רוצה שמפלגת הציונות הדתית תעבור את אחוז החסימה", אומרת אברג'יל.

אז בעוד קצת יותר מחודש, ימינה עם הבית היהודי תרוץ נגד סמוטריץ' והציונות הדתית, והיריב הגדול באמת הוא נתניהו. סביר להניח שאחרי הבחירות גבעת שמואל תחזור ותהיה עיר מרכז שלווה ונעימה, עד לקרב הימני הבא.