אבי קורן
צילום: מתוך יוטיוב

איך נכתב השיר "בוא הביתה": פרידה מהפזמונאי אבי קורן

מי שחתום על מילים ללהיטים כמו "באביב את תשובי חזרה", "שלווה" ו"אנחנו לא צריכים", הלך לעולמו ביום חמישי האחרון. בריאיון לכאן רשת ב משנת 2019 סיפר על היצירה, שיוצאת מהכותב ועוברת לרשות המאזין
לקראת שבת
13 בפברואר 2021
06:04

ביום חמישי האחרון הלך לעולמו הפזמונאי, הכותב והמתרגם אבי קורן, בן 75. קורן היה חבר בלהקת הנח"ל, שם פגש בשולה חן, שלימים נישאה לו. קורן הגיש וערך תוכניות רדיו בקול ישראל ובגלי צה"ל וכן כתב מחזות רבים לבימות התיאטרון.

רבים מפזמוניו הפכו לנכסי צאן ברזל. בין שיריו הידועים: "אנחנו לא צריכים" בביצוע שלמה ארצי, "בוא הביתה" בביצוע שולה חן, "שלווה" בביצוע להקת הנח"ל, "רוח שטות" בביצוע יהורם גאון, "בן בלי בית" בביצוע אבנר גדסי, "באביב את תשובי חזרה" בביצוע צוות הווי הנח"ל, ועוד יותר מ-500 שירים.

בתוכנית "לקראת שבת" עם איריס לביא ששודרה אתמול (שישי), הובאו לשידור קטעים מריאיון שהתקיים עם קורן במאי 2019, כשקיבל את פרס אקו"ם. "איני אוהב לספר על שיר על מה הוא נכתב", סיפר קורן. "לא רוצה לקלקל למאזין, כמו שקילקלו לי. למשל, כשאמרו לי שהשיר 'משירי ארץ אהבתי נכתב למעשה על ליטא". קורן יובא מחר למנוחות בבית העלמין "מנוחה נכונה". 

האזינו לקטע מתוך "לקראת שבת"