סעיד מולאי
צילום: אי-פי

הג'ודאי האיראני סעיד מולאי ינחת בישראל לתחרות הגראנד סלאם

מולאי ייצג את מונגוליה בתחרות ויש סיכוי שיתחרה נגד יריבו וחברו הישראלי - שגיא מוקי. הג'ודוקא הישראלי הביע את התרגשותו מהביקור: "אני מאושר, זה מסר עצום לעולם"
יואב בורוביץ'
14 בפברואר 2021
07:54

הג'ודאי האיראני סעיד מולאי, שערק מארצו לגרמניה לפני יותר משנה, ינחת היום (ראשון) בישראל כדי להתחרות בגראנד סלאם תל אביב, שייערך בסוף השבוע בהיכל שלמה בעיר. מקור בכיר בוועדה המארגנת של התחרות אמר לכאן חדשות: "סעיד מולאי ינחת בישראל בתשע בערב. תהיה כאן חגיגה של ספורט חוצה גבולות".

מולאי, אלוף העולם במשקל של עד 81 קילוגרמים ב-2018, אמור להתחרות לראשונה בישראל כשהוא מייצג את מונגוליה. יש גם סיכוי שיתמודד נגד יריבו וחברו שגיא מוקי, שזכה באליפות העולם ב-2019"אני מאושר, זה מסר עצום לעולם", אמר היום מוקי. "זה דבר שאפילו יכול לקרב את איראן למדינת ישראל. זה פשוט מראה איך ספורט יכול לקרב בין אנשים ולשבור מחיצות". על האפשרות שיתחרב נגד חברו האירני אמר: "מבחינתי זה קרב כמו כל קרב אחר, אבל ברור שאני מאוד אתרגש אם זה יקרה".

בשבוע שעבר, יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, התייחס בריאיון בתוכנית "כאן ספורט" ברשת ב' לנושא התחרות בצל מגפת קורונה. פונטי צין כי "לפני שהספורטאים יתחרו בכלל, הם עוברים ארבע בדיקות כשאנחנו מוודאים שכולם שליליים, כך שאין סיכוי שפה מישהו יפשל. אנחנו נעשה הכול כדי שלא יהיה חולה אחד אפילו. בנבחרת שלנו כולם אחרי החיסון השני".

לתחרות צפויים להגיע כ-500 ספורטאים מרחבי העולם, וכדי לקיים את התחרות בצורה בטוחה נחכרו ארבעה מטוסים שיגיעו לשני שדות תעופה מרכזיים באירופה, אליהם יגיעו הג׳ודאים מרחבי העולם. עוד לפני עלייתם למטוס בארץ המוצא, יתבקשו הספורטאים והמאמנים להציג שתי בדיקות קורונה שליליות, ורק אז יורשו לעלות למטוס.

מפריז ואיסטנבול תצאנה הטיסות לישראל, כאשר על המטוסים יהיו אך ורק משתתפי הגרנד סלאם. עם הגעתם לישראל יבצעו המשתתפים בדיקת קורונה נוספת, וייכנסו לבידוד בחדר במלון ממנו לא יורשו לצאת עד קבלת תוצאת הבדיקה. התחבורה תהיה תחבורה ייעודית למתחם התחרות, עם צוות חיטוי שיחטא את האוטובוסים לאחר כל נסיעה.

לאחר קבלת תוצאה שלילית, יורשו לעזוב את החדר, אולם לא את בית המלון. במלון עצמו תהיה חלוקה לקפסולות וקומות, בלי ערבוב בין הקפסולות, שכל אחת מהן תשהה בנפרד, תאכל בנפרד ותהיה בהסעות נפרדות. במלון עצמו יוקם מתחם אימונים, בו יוכלו הספורטאים להתאמן רק במתווה של 1x1 בתזמון מראש כשבין אימון לאימון יעבור המשטח חיטוי.