-
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שינויים במפת הרמזור: באילו יישובים יחזרו ללמוד?

מיום ראשון: תלמידי ז'-י' חוזרים ללמוד בערים ירוקות וצהובות, ובערים כתומות שבהן 70% מחוסנים ופועלת תוכנית מגן חינוך • צפו במפה המתעדכנת של פיקוד העורף וברשימות המעודכנות של משרד החינוך
כתבי כאן חדשות
14 בפברואר 2021
07:39
עודכן ב 01 מרץ 22:06

הממשלה קבעה הערב (שני): החל מיום ראשון יחזרו ללימודים תלמידי כיתות ז'-י' בערים ירוקות וצהובות, ובערים כתומות שבהן שיעור המחוסנים עומד על לפחות 70% ושפועלת בהן תוכנית מגן חינוך. תלמידי החטיבות הם האחרונים שמצטרפים חזרה ללימודים לאחר פתיחת הגנים, בתי הספר היסודיים וכיתות י"א-י"ב. 

משרד הבריאות מעדכן כעת את רשימת הערים בתוכנית הרמזור פעמיים בשבוע במקום פעם אחת, וזאת כדי לזרז את חידוש הלימודים. המשרד נענה ללחצים מצד ראשי הרשויות והודיע שבימים ראשון ורביעי המפה תעודכן. 

הרשימות המעודכנות של משרד הבריאות

רוצים לדעת אם ילמדו ביישוב שלכם? צפו במפת הרמזור 

לקראת פתיחה וסגירה בקצב מסחרר?

כיוון שמעכשיו רשימת הערים תתעדכן פעמיים בשבוע, אם יש עיר שהמדדים שלה הם "על הקשקש" – בתי הספר בה ייפתחו או ייסגרו כבר ביום שאחרי כל עדכון. כלומר, קצב העדכון המהיר יכול להוביל לפתיחה ולסגירה של מוסדות בקצב מהיר ולזמן קצר. גם אם הבנו איך מחליטים מי נפתח ומי נסגר, חשוב לשים לב להודעות של הרשויות המקומיות ומוסדות החינוך. גם שם יכולים לדחות או לעכב את החזרה ללימודים.

איך מחליטים איפה יהיו לימודים?

לפי ההנחיות העדכניות, הממשלה החליטה על החזרת פעילות מערכת החינוך בערים ירוקות וצהובות. ביישובים הכתומים נקבע שהלימודים יתחדשו, אם יעמדו בשני תנאים: ציון של עד 7 במדד התחלואה, ויותר מ-70% מתחסנים בקרב גילי 50+ ביישוב – שחלף יותר משבוע מרגע שקיבלו את מנת החיסון השנייה. ביישובים אדומים לא מתקיימים לימודים במוסדות החינוך.