אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

מסתמן: משבוע הבא יותרו מופעים של 300 איש בחלל סגור ו-500 בפתוח

מופעי התרבות, המוזיאונים והספריות הציבוריות יחזרו לפעילות תוך הקפדה על מתווה התו הירוק. נבדק האם יהיה אפשר להתיר כניסה רק למתחסנים ולמחלימים, או גם למי שנבדק ב-48 השעות שקדמו למופע. שר התרבות ביקש להחריג את המוזיאונים ממתווה המופעים, כדי לאפשר לילדים להיכנס אליהם
שני נחשוני
14 בפברואר 2021
11:37
עודכן ב 13:01

שר התרבות והספורט חילי טרופר סיכם היום (ראשון) עם שר הבריאות יולי אדלשטיין כי עולם התרבות ייפתח בשבוע הבא על פי מתווה התו הירוק. המתווה המסתמן יתיר פתיחה של מופעים בישיבה בלבד, בהשתתפות 300 צופים בחלל סגור ו-500 צופים באוויר הפתוח. הכניסה תתאפשר למתחסנים ולמחלימים.

כעת נבדק הנושא משפטית, אם אפשר יהיה להגביל כניסה לשתי קבוצות אלו בלבד. נושא נוסף שטרם הוחלט לגביו הן הבדיקות המהירות, והדבר דורש את אישור משרד הבריאות. אופציה נוספת היא הצגה של בדיקה רגילה בתוקף מ-48 השעות האחרונות שלפני המופע. באופציה זו קיים הסיכון שאדם יידבק במהלך 48 השעות שבין הבדיקה למופע, ולכן נושא הבדיקות טרם הוכרע.

גם במתווה הנוכחי תחול חובת עטיית מסיכות, לא תתאפשר קניית אוכל ושתייה והזמנת הכרטיסים תיעשה מראש. שר התרבות טרופר מעוניין שספריות ומוזיאונים יוחרגו מהתקנות הללו ויוכלו להיפתח לפי קריטריונים אחרים של מרחקים ותפוסה על מנת שיוכלו להיכנס בהם ילדים, בניגוד לתיאטראות ומופעים - שאינם פתוחים כעת לילדים מאחר שקבוצת אוכלוסיה זו אינה מחוסנת.

בהודעה שפרסם הבוקר משרד התרבות נמסר כי על פי המתווה שגיבשו השרים בשבועות האחרונים, הוחלט כי מופעי התרבות, המוזיאונים והספריות הציבוריות יחזרו לפעול ביום שלישי הבא, 23 בפברואר. על פי המתווה, מופעי תרבות בכל הארץ יחזרו לפעול תוך הקפדה על מתווה התו הירוק. המתווה צריך להיות מאושר היום בישיבת הקבינט.

נזכיר כי בשבוע שעבר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי פיילוט הפעלת התרבות במתווה של פתיחה מצומצמת על פי אזורים יבוטל. עוד פורסם אז כי בהמשך לדיונים שקיימו משרדי התרבות והבריאות מסתמנת פתיחה מלאה של הענף בעוד כשבועיים-שלושה, במגבלת תפוסה של 70% וכניסה למתחסנים ומחלימים - בכפוף לנתוני התחלואה

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר: "כפי שהבטחתי, עולם התרבות יהיה מהראשונים להיפתח לאחר הסגר הממושך במתווה הדרכון הירוק שגיבשנו מול משרד הבריאות ובהנחה שנתוני התחלואה יאפשרו. דרשתי כי ייקבע תאריך לפתיחת התרבות, זאת כדי לקיים היערכות לקראת הפתיחה כפי שעולם זה צריך.

"התרבות חייבת לחזור לפעול ולפרנס את עשרות אלפי העובדים והעובדות שחוו תקופה קשה ובכך לתת להם ולציבור הרחב שצמא לחזרתו, קצת חמצן. חשוב לומר כי אנו נמצאים בתקופה של אי ודאות ובמצב תחלואה מורכב. נעשה ככל יכולתנו כדי שאכן התרבות תחזור בצורה בטוחה ואחראית, תוך שמירה על בריאות הציבור. מדינת ישראל צריכה שהתרבות שלה תחזור לחיים".