קראצב באליפות אוסטרליה
צילום: רויטרס

הטניסאי שהדהים את אליפות אוסטרליה: "עזבתי את ישראל כי לא היו לי אפשרויות"

לאחר שרשם הישג שיא ועלה לרבע גמר אליפות אוסטרליה בטניס, מספר הטניסאי אסלן קראצב מדוע עזב את ישראל כדי לייצג את רוסיה: "בזמן שהייתי בארץ לא היו ממש אפשרויות. כל פעם היו בעיות עם הטיסות, עם העניין הכלכלי, לא היה מימון"
ליאן וילדאו
14 בפברואר 2021
15:24

אסלן קראצב, הטניסאי הישראלי לשעבר, סיפק אתמול (שבת) הפתעה גדולה ועלה לרבע גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה. בריאיון ראשון לאסתי פרז וליאן וילדאו בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, מסר הטניסאי שמייצג היום את רוסיה, כי היה נשאר בישראל אם היו לו את התנאים לכך: "בזמן שהייתי בארץ לא היו ממש אפשרויות. כל פעם היו בעיות עם הטיסות, עם העניין הכלכלי, לא היה מימון".

האזינו לריאיון עם קראצב בכאן רשת ב

קראצב בן ה-27, שעלה לארץ בגיל צעיר, עבר עם אביו חזרה לרוסיה בגיל 12 ומאז ייצג אותה בתחרויות הרשמיות, ביניהן גביע דייוויס. "עברתי לרוסיה ושם עזרו לי ומצאתי ספונסר", הוסיף קראצב, שכיום מתגורר במינסק שבבלארוס. בשנה שעברה התבצע ניסיון באיגוד הטניס הישראלי לבדוק אפשרות שקראצב ייצג את ישראל, אך הדבר לא התאפשר טכנית. בכירים באיגוד טענו בנוסף כי קראצב "כבר במקום אחר".

העלייה לרבע הגמר היא הישג השיא של קראצב, שעבר שלושה סיבובים וניצח בשמינית הגמר את פליקס אוגר אלייסים הקנדי המדורג 19 בעולם, אחרי שחזר מפיגור 0-2 במערכות (3-6, 3-1, 6-3, 6-3, 6-4). "התכוננתי בכל משחק להראות את מה שאני יכול", אמר. "לא קפצתי רחוק מדי והתרכזתי בכל משחק לגופו".

עוד לפני כן, חולל הפתעה נוספת כשניצח ב"דרבי" את הטניסאי הארגנטיני-יהודי, דייגו שוורצמן, המדורג תשיעי בעולם. "אמרו לי את זה רק ביום ששיחקתי איתו – לא ידעתי את זה קודם", סיפר קראצב על המפגש. בסיבובים הראשונים גבר על יריבים מאיטליה ובלארוס, וברבע הגמר ישחק מול הבולגרי גריגור דימיטרוב, המדורג 21 בעולם, שהפתיע את האוסטרי דומיניק תים (מדורג 3) בשמינית הגמר.

תגיות:
טניס