שלג בכותל ב-2015
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

התקווה מתחזקת: שלג צפוי בירושלים מיום רביעי בערב

לקראת מערכת חורפית נוספת: מזג האוויר מתקרר במידה ניכרת, ומחר יחל לרדת גשם החל משעות הערב במישור החוף. לקראת בוקר יום רביעי ייתכן שלג בהרי־הצפון ובפסגות הגבוהות של הרי־המרכז • בינתיים בירושלים לא הודיעו על ביטול הלימודים בבתי הספר, אך בשכנתה מבשרת ציון כבר החליטו - לא יתקיימו לימודים ברביעי
שרון וכסלר וסולימאן מסוודה
14 בפברואר 2021
22:51
עודכן ב 17:24

כולם כבר מחכים לראות את ירושלים לבנה – ונראה שהשלג קרוב מתמיד. לפי תחזיות מעודכנות, מיום רביעי יחל לרדת שלג בצפון בארץ, שיגיע לבירה בשעות בערב. השלג יתחזק בלילה שבין יום רביעי לחמישי – אך ביום חמישי הגשמים הצפויים ככל הנראה כבר ימיסו את רוב השלג שירד בלילה. 

גם בעיריית ירושלים נערכים לשלג, ולפי הצפי שלהם - 10 סנטימטרים של שלג יירדו בבירה. בהערכת מצב שקיימו היום (שני) בעירייה, אמר ראש העיר משה ליאון שהוא יחכה עם הודעה על ביטול הלימודים עד לרגע האחרון, מתוך כוונה לאפשר ככל שניתן את קיומם. מנכ"ל העירייה איציק לארי אמר דברים דומים גם על התחבורה הציבורית, ואמר שיחליטו על הפעלתה בהתאם לכמה שלג יירד. בדומה לירושלים, גם ברמת הגולן טרם קיבלו החלטה על ביטול הלימודים ביום רביעי או חמישי. 

לעומת זאת, במבשרת ציון הוחלט כי הלימודים לא יתקיימו ביום רביעי בכל מוסדות החינוך ביישוב לרבות חינוך מיוחד ולא יהיו הסעות למוסדות לימוד מחוץ ליישוב. הודעה על המתוכנן במבשרת ציון ביום חמישי, תבוא מאוחר יותר.  

ביום רביעי יירדו הטמפרטורות במידה ניכרת וייעשה קר. גשם יירד לפרקים בצפון ובמישור החוף. יש חשש קל להצפות. בהרי הצפון צפוי שלג, ובשעות הבוקר והלילה ייתכן שגם בפסגות הרי המרכז. ביום חמישי יוסיף להיות קר במיוחד, וגשם יירד מצפון הארץ ועד צפון הנגב. עדיין צפוי שלג בפסגות הגבוהות של הרי הצפון, ויתכן שגם בהרי המרכז. יש חשש לשטפונות במדבר יהודה ובים המלח. 

בהערכת מצב שקיימו בכבאות והצלה עם חזאים ומומחים עלה כי השלג הצפוי ביום רביעי יגיע עד לגובה של 10 סנטימטרים במרכז הירושלים ועד 15 סנטימטרים בהרי העיר. בכבאות והצלה מדגישים שההערכות מתעדכנות באופן יום יומי. השלג, לפי כבאות והצלה, יירד במשך 24 שעות. עוד נערכים לאירועי שריפות בבתים, חילוץ אזרחים וקריסת מבנים.