גן ילדים
צילום: חן לאופולד, פלאש 90

סערת "פורים המשולש": הורים נדהמו לגלות - יש עוד יום חופש לגנים ולבתי הספר

השנה, שושן פורים חל בשבת ולכן מספר ימי החופשה עלה ל-4 במקום 3. הורים פנו לשר גלנט: הגננות לא עדכנו אותנו, אנחנו קורסים תחת הנטל
לירן כוג'הינוף
15 בפברואר 2021
13:10

לקראת חופשת פורים בשבוע הבא, הורים רבים הופתעו לגלות כי השנה החופשת ארוכה מהרגיל ותהיה ארבעה ימים במקום שלושה כבדרך כלל. השנה שושן פורים חל בשבת, ולכן גם יום ראשון שאחריו יהיה יום חופשה ("פורים משולש"). ההורים טוענים כי בתחילת השנה הגננות לא הודיעו שיום ראשון יהיה יום חופש, ולכן לא נערכו לכך.

במכתב שנשלח אמש מהנהגת ההורים הארצית לשר החינוך יואב גלנט הם כתבו: "ההורים קורסים תחת הנטל והילדים מעורערים מחוסר יציבות עד כדי תופעות פיזיולוגיות קשות". ההורים ביקשו לשוחח עמו כדי לתת פתרונות ולקצר את החופשה. יש לציין כי בחוזר מנכ"ל משרד החינוך, שהופץ בתחילת השנה לגבי לוח החופשות, מצוין כי השנה חופשת פורים היא ארבעה ימים, בשל "פורים משולש". 

יו"ר הנהגת הגנים הארצית, סיגל שפיץ-טולדנו, אמרה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" כי עד כה השר לא ענה למכתב ששלחו. הורים רבים אף זועמים שבאותו יום ראשון, סייעות חינוך מרשויות מקומיות מרחבי הארץ צפויות לערוך טיול מאורגן, ולכן ייתכן שגם צהרונים לא יפעלו באותו היום.

האזינו לריאיון עם סיגל שפיץ-טולדנו בכאן רשת ב

תגיות:
פורים