גנץ ולפיד
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גורמים בכחול לבן: ביש עתיד לוחצים שנפרוש

פעילים במפלגה הוצפו בהודעות ברשתות החברתיות ובקבוצות הווטסאפ • גנץ לכאן רשת ב: לא מתרגש מהקמפיינים של יש עתיד • שר האוצר ישראל כץ: לא מבין את המתקפות של גנץ על התוכנית הכלכלית
זאב קם
16 בפברואר 2021
07:24
עודכן ב 09:50

יורים בנגמ"ש? בכחול לבן טוענים שבימים האחרונים הח"כים והשרים שלהם מוצפים בהודעות מצד פעילים של יש עתיד שלוחצים עליהם וקוראים להם לפרוש ולא לרוץ בבחירות. יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב לדברים ובריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב הוא אמר: "לא מתרגש מהקמפיינים של יש עתיד".

לדברי הגורמים בכחול לבן, זה קורה בעמודים של המפלגה ברשתות החברתיות וגם בהודעות בקבוצות ווטסאפ ובהודעות שנשלחות לטלפונים שלהם. לטענתם, הדבר נעשה באופן מכוון ומאורגן מצד יש עתיד, מה שגורם לכעס רב במפלגתו של גנץ ולאמירות קשות נגד לפיד ויש עתיד על כך שהם יורים בתוך הנגמ"ש של הגוש.

עוד אומרים בכחול לבן שכדאי שלפיד יזכור שלאחר הבחירות הוא יזדקק להמלצת גנץ אצל הנשיא. אם הלחץ עליהם לפרוש יימשך מכיוון יש עתיד, לפיד יוכל לשכוח מלקבל המלצה אצל הנשיא מכחול לבן, כך לדברי בכירים בכחול לבן.

ביש עתיד הכחישו שנתנו הוראה לפעילים להציף את כחול לבן בהודעות אך הודו שאכן הם מפעילים לחץ כדי שבכחול לבן יפרשו. מיש עתיד נמסר: "מדובר בשקר. מפלגת יש עתיד מתעסקת בלהוציא את המדינה מהמשבר העמוק אליו נכנסה כתוצאה מהניהול הכושל של הממשלה. יחד עם זאת, בני גנץ לא עובר את אחוז החסימה ולכן צריך לפרוש ולגלות אחריות. אחרת הוא יבזבז קולות וייתן לנתניהו ממשלה. הפעם יש הזדמנות להחליף את השלטון ואי אפשר לקחת סיכונים".

גנץ אמר הבוקר (שלישי) כי מצב מפלגתו בסקרים יציב ואף יעלה. "אני עצרתי את החסינות של נתניהו וחסמתי אותו מלהיות ממשלת יחיד", אמר. "אחזור בהמשך להתמודדות על ראשות הממשלה. עכשיו זה לא יהיה אני - אבל אני אקבע מי יהיה". 

האזינו לריאיון המלא של יו"ר כחול לבן בני גנץ בכאן רשת ב

על המהלכים האסטרטגיים של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת הבחירות אמר גנץ: "שמעתי את נתניהו בריאיון, הוא הולך להקים ממשלת ימין קיצונית עם בן גביר וסמוטריץ'. יש לו את התומכים שלו, אני מכבד אותם. אף מדינה דמוקרטית לא מחזיקה ראש ממשלה כל כך הרבה שנים".

שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס בריאיון לכאן רשת ב לביקורת מצד גנץ וכחול לבן על התוכנית הכלכלית שהציג עם נתניהו: "ההתקפות של גנץ מוזרות. יש דיבור גם עם כחול לבן. אנחנו לא יכולים לחכות בגלל הבחירות".

האזינו לריאיון עם ישראל כץ בכאן רשת ב

לטענת כץ, "תוכנית הסיוע לקורונה תמיד היתה ליד התקציב. לא במקום התקציב. חייבים להביא עדכון עכשיו. כל אנשי האוצר היו שותפים לדיונים". 

ביחס להקלות במשק והחשש מהגבלות נוספות לקראת פורים אמר כץ כי "אני אמרתי שזה הסגר האחרון. אנחנו עושים צעד דרמטי של פתיחת המשק. צריך לנצל את החיסון".

כץ התייחס גם לוויכוחים שהתגלעו בין נתניהו לאנשי משרד היועמ"ש בדיוני קבינט הקורונה: "אני אומר למערכת המשפטית  - הם לא יכולים להיות מעל הממשלה ולקבוע מדיניות".