-

אונס בת ה-10 בדרום: החשוד המרכזי קשר את עצמו למעשה

החשוד, בן 17 מביר הדאג', קשר עצמו תחילה להתפרצות לבית המשפחה אך הכחיש את מעשה הסדום. בהמשך, הצליחה המשטרה לקשור את החשוד למעשה הודות לראיות שאספה
איציק זוארץ
16 בפברואר 2021
12:02

החשוד המרכזי שעצרה המשטרה בחשד לאונס ילדה בת ה-10 בביתה בנגב קשר עצמו למעשה, כך פורסם היום (שלישי). מחר יוגשו הצהרות תובע נגדו ונגד שני חברי הכנופייה שלקחו חלק בהתפרצות לבית משפחת הילדה.

מפרטים חדשים שהותרו היום לפרסום עולה כי ביום שבת 30 בינואר לפנות בוקר הוזעקה המשטרה למקום בשל חשד לפריצה, אולם עם הגעתם הבינו השוטרים כי כנראה בוצע במקום מעשה מגונה או מעשה סדום. חברי הכנופייה בני 16, 17 ו-21, תושבי ביר הדאג', נעצרו כעבור חמישה ימים כשפרצו לבית באשלים. לאחר מעצרו סיפר החשוד המרכזי, בן 17, כי היה במקום, קשר עצמו להתפרצות לבית המשפחה אך הכחיש את מעשה הסדום. בהמשך, הודות לראיות נוספות, הצליחה המשטרה לקשור אותו למעשה.

בראשית השבוע פורסם כי שלושה צעירים מהמגזר הבדואי פרצו לבית פרטי בנגב ותקפו את הילדה המתגוררת בו. אביה אמר לכאן חדשות: "זה חלום בלהות של כל אדם, שני רעולי פנים שנכנסים אליך הביתה ועושים מה שהם רוצים לילדה ששוכבת בשמלת שבת במיטה שלה, המקום הכי בטוח בעולם". האב הוסיף: "הם עברו מיטה-מיטה, הכול במודעות מוחלטת הייתי יורה והורג אותם במקום״.

אתמול פורסם בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, כי ראש מועצת רמת נגב, ערן דורון, שבתחומו אירע האונס, הוקלט אומר בישיבת המועצה כי פרסום המקרה יפגע בתיירות ובמשפחת הילדה. בהקלטה ששודרה בתוכנית נשמע ראש המועצה אומר: "דבר כזה יכול למחוק את היישוב הזה לגמרי".

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן אמר דורון בהתייחסו להקלטה: "הודעתי שלא אשתף פעולה עם הפרסום, השאלה מה אתה מדווח ומה אתה אומר. היינו בשקיפות מקסימלית לאור הנתונים. אני חושב שהרצון לשמור על פרנסת יישוב הוא סביר, זה לא השיקול המרכזי". עוד הוסיף כי "המשפחה החליטה שלא לשתף פעולה עם התקשורת, עד שהחליטה לשתף. עבדנו בשקיפות מלאה מול הנהגת היישובים. אבל לשתף פעולה עם תאוות הסקרנות – אני לא רואה בזה תועלת".