השחקנית שירה האס
צילום: אי-פי

"קסם נדיר": השחקנית הישראלית שירה האס התברגה ברשימה היוקרתית של מגזין טיים

אחרי שהוכרזה מועמדותה לפרס גלובוס הזהב, השחקנית הישראלית ממשיכה לקטוף שבחים על הופעתה בסדרת הנטפליקס "המורדת" - וכעת נכנסה לרשימת ההרחבה למאה המשפיעים של המגזין האמריקני • דבורה פלדמן, עליה מבוססת עלילת הסדרה, כתבה אודותיה: "לשירה יש דרך להביא למסך אינטנסיביות מאוד משכנעת"
שני נחשוני
18 בפברואר 2021
01:14

שירה האס עושה זאת שוב: לאחר ההכרזה על מועמדותה לפרס גלובוס הזהב, ומוקדם יותר לאמי - כעת השחקנית הישראלית נכנסה לרשימת "ההרחבה למאה המשפיעים" של מגזין טיים האמריקני. ברשימה המתווספת לזו המוכרת של המגזין, שבמגזין מייחסים ל"הבטחות", המתפרסמת אחת לשנה, התברגה האס בקטגוריית האומנים המשפיעים ביותר בעולם, לצד שמות גדולים כמו הזמרת דואה ליפה והשחקן ג'ון וושינגטון.

דבורה פלדמן, שעל פי ספרה וחוויות חייה נוצרה סדרת הנטפליקס ״המורדת״ בכיכובה של האס, כתבה אודותיה למגזין: ״לשירה יש דרך להביא למסך אינטנסיביות מאוד משכנעת, וזה לא משנה כמה הנרטיב נראה מוזר או בלתי ישים. כך קהלים מפתחים קשר לעולמות שלא הבינו בעבר, וזה מה ששירה הצליחה להשיג עם הקהילה החסידית. זה מה שהיא יכולה להשיג כשחקנית - וזהו קסם נדיר״.

בתחילת החודש הוכרזה האס כמועמדת בטקס פרסי גלובוס הזהב. היא מועמדת בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה או סרט טלוויזיה, על תפקידה במיני-סדרה הגרמנית-אמריקנית "המורדת". מדובר בישראלית הראשונה מזה 50 שנה שמועמדת בקטגוריית המשחק בטקס היוקרתי. 

בחודש ספטמבר האחרון התמודה האס בקטגורייה דומה בטקס פרסי האמי, אולם לא זכתה בפרס. שבוע לאחר מכן, קטפה את פרס השחקנית הראשית הטובה ביותר בפסטיבל הסדרות הבין-לאומי בברלין.