הרכבת לירושלים ברקע השלג
צילום: שבתאי טל

אחרי הסערה: השלג בירושלים נמס - כביש מספר 1 נפתח לכל הכיוונים

מוסדות החינוך בבירה נפתחו בשעה 9:00, הרכבת הקלה שבה לפעול והאוטובוסים חידשו את פעילותם • גבר בשנות ה-30 לחייו מת מהיפותרמיה בקריית גת
כתבי כאן חדשות
18 בפברואר 2021
06:52
עודכן ב 08:58

בוקר לבן בירושלים: אחרי שהשלג בבירה ובצפון הארץ הוסיף לרדת במהלך הלילה, לקראת הבוקר (חמישי) פסק השלג בירושלים ובמקומו החל לרדת גשם. כבישים שנסגרו החלו להיפתח מחדש ובהם כביש מספר 1 שנפתח לתנועה בשני הכיוונים. הלימודים במוסדות החינוך הפועלים נפתחו בשעה 9:00. הרכבת הקלה שבה לפעול וגם פעילות האוטובוסים חודשה. בקריית גת נמצאה גופתו של גבר בשנות ה-30 לחייו שמת מהיפותרמיה.

לכל הדיווחים ממוקד התנועה 

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לרחוב מבוא התבור בעיר נאלצו לקבוע אתמותו של הגבר שסבל מהיפותרמיה קשה. חובש רפואת חירום במד"א שלמה עמר סיפר: "הגבר שהיה מחוסר הכרה שכב על המדרכה סמוך לכניסה לבניין מגורים. במהלך הלילה ירד גשם רב ובגדיו של הגבר שככל הנראה שכב תחת כיפת השמיים כשבחוץ טמפרטורה נמוכה מאוד זמן רב היו רטובים. לצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

בחלק מיישובי הצפון נערם הלילה השלג לגובה של כ-40 ס"מ. שלג קל ירד אמש גם במצפה רמון. בשל מזג אוויר הסוער, גם היום לא יתקיימו לימודים בגוש עציון ובצפון רמת הגולן. אין לימודים גם במועצה האזורית גליל עליון למעט מערכות הגיל הרך. ייתכנו לימודים ביישובי ההר בגליל העליון, אך ישנו צפי לשיבושים. עיריית צפת טרם הודיעה סופית על החלטתה אם לפתוח את הלימודים, ותנסה להפעיל היום את מערך החינוך המיוחד - הגנים, בתי הספר והמסגרות לתלמידים בסיכון. 

כל עדכוני הסערה


משטרת ישראל סגרה אמש בשעות הערב לסירוגין את כביש מספר 1 לתנועה ממחלף גינות סחרוב ועד מחלף שער הגיא לשני הכיוונים. גם כביש 38 המחבר את שער הגיא לבית שמש והסביבה נחסם לתנועה. כמו כן, הרכבת הקלה בירושלים שבה לפעילות לאחר שנאלצה להפסיקה בשל הצטברות שלג על המסילות.

באתר החרמון נמדדו אמש במפלס התחתון כ-30 סנטימטרים של שלג, והטמפרטורה שנמדדה - מינוס 3 מעלות. שלג קל ירד גם בשכונות הגבוהות של צפת. בזכות הגשמים הרבים באזור הצפון, ביממה האחרונה עלה מפלס הכנרת ב-8 סנטימטרים, ונמצא כעת 68 סנטימטרים מהקו האדום העליון. ברשות המים ציינו כי בכל הנחלים באזור ישנה זרימה מוגברת בעקבות הסערה.