משפיעניות הרשת יעל שלביה, אנה זק ואלין כהן
משפיעניות הרשת יעל שלביה, אנה זק ואלין כהן. צילום:

דוגמניות אאוט - כוכבי הרשת אין

צה"ל כבר לא יכיר בדוגמנים ובדוגמניות כ"אמנים פעילים" - המעמד השמור לספורטאים, מוזיקאים ורקדנים מצטיינים. מי שכן יוכר בפקודות הצבא הם משפיעני הרשת - מי שמתגייס לצבא ויש לו או לה יותר מ-500 אלף עוקבים ברשתות החברתיות
כרמלה מנשה
18 בפברואר 2021
15:46
עודכן ב 16:55

פרסום ראשון: דוגמניות לא יקבלו יותר מעמד מיוחד בצה"ל של אמן פעיל או אמן מצטיין, בדומה לספורטאים, מוזיקאים או רקדנים - ויתגייסו כמו כל המועמדים לשירות ביטחון. יחד עם זאת הצבא הגדיר מעמד מצטיין חדש - "כוכב רשת".

הצטרפתם כבר לדף הטיק-טוק של כאן חדשות?

מי שייחשב כוכב רשת לפי הפקודה החדשה הוא כל מי שיש לו יותר מחצי מיליון עוקבים ברשתות החברתיות - בכך הוסיף צה"ל את המשפיענים והמשפיעניות הצעירים מהאינסטגרם והטיק-טוק לרשימת התפקידים הצבאיים המוכרים. 

בתקופה האחרונה צה"ל ערך לא מעט שינויים באופן גיוסם של כוכבי צעירים, שכבר בשנים שלפני הגיוס הפכו להיות נערצים על אלפים. אחת הדוגמאות הבולטות לכך הוא גיוסה של הזמרת נועה קירל, לה הותר לנהל את הקריירה האישית שלה לצד הופעות במסגרת צבאית. 

"ברוח התקופה והשינויים שחלו בתחום בשנים האחרונות הוחלט בצה״ל לחדד ולהתאים את הפקודה העוסקת בגיוס אמנים פעילים ואמנים מצטיינים", מסרו מצה"ל בתגובה לשאלת כאן חדשות. "במסגרת עדכון הפקודה הוחלט להוציא את תחום הדוגמנות מפקודת האומן הפעיל, בעיקר בשל הקושי לאמוד ולסווג את העיסוק של אוכלוסייה זו על פי הקריטריונים של צה״ל.

"לצד זאת, הוחלט לאפשר למלש״בים שמוגדרים 'משפיעני רשת' להגיש מועמדות למעמד אומן פעיל. נציין כי כל בקשה למעמד אומן פעיל נבחנת בוועדה סדורה על פי קריטריונים שנקבעו. בנוסף, למפקד מיטב (הבקו"ם) ישנה סמכות להחריג חיילים מקריטריונים אלו".

תגיות:
צה"ל