גילי כהן ותמנע נלסון לוי, היום
צילום: עודד לוי, באדיבות איגוד הג'ודו

זהב לתמנע נלסון-לוי בגרנד סלאם תל אביב בג'ודו, גילי כהן זכתה בכסף

גילי כהן זכתה במדליית כסף ותמנע נלסון לוי בזהב בקטגוריות המשקל שלהן אחרי תצוגות מרשימות. כעת העיניים נשואות לקראת הופעתו של האיראני סעיד מולאי, שמייצג את מונגוליה לאחר שערק ממולדתו: "כשנחתנו בשדה התעופה בן גוריון אמרתי למאמן שלי 'אנחנו בישראל וזה לא חלום, אנחנו ערים'. זה חדש"
ליאן וילדאו
18 בפברואר 2021
18:03
עודכן ב 19:19

טורניר הג'ודו "גראנד סלאם" נפתח הבוקר (חמישי) בתל אביב וכבר ביומו הראשון מתבלטים בו הג'ודאים הישראלים. הג'ודאית תמנע נלסון לוי בת ה-27 זכתה במדליית זהב במשקל עד 57 קילוגרם. היא ניצחה בחצי הגמר יריבה מגיאורגיהובגמר יריבה מצרפת.

הג'ודאית גילי כהן זכתה במדליית כסף בטורניר, וגם את השתתפותה במשחקים האולימפיים בטוקיו, לאחר שעלתה לגמר במשקל עד 52 קילוגרם. כהן ניצחה יריבות מגיאורגיה, מהולנד, צרפת וספרד. היא הפסידה בגמר לצ'לסי ג'יילס הבריטית.

התרגשות לקראת הבכורה של מולאי על המזרן

האטרקציה המרכזית של הטורניר תערך מחר, שהג'ודאי האיראני סעיד מולאי, שמייצג את נבחרת מונגוליה, יתחרה לראשונה על אדמת ישראל. לקראת פתיחת הטורניר התראיין מולאי לאתר איגוד הג'ודו העולמי ואמר: "לפני עשר שנים, אפילו ארבע, אם היית שואל אותי על האפשרות להתמודד בישראל, אתה כבר יודע את התשובה. הייתי אומר לך שזה לא יהיה אפשרי. כשנחתנו בשדה התעופה בן גוריון אמרתי למאמן שלי 'אנחנו בישראל וזה לא חלום, אנחנו ערים'. זה חדש".

מולאי, התייחס גם לקבלת הפנים בישראל: "הם היו מאוד טובים אלי מאז שהגעתי. התאמנתי עם נבחרת ישראל והם היו מאוד אדיבים. זה משהו שלעולם לא אשכח". אמש פרסם איגוד הג'ודו כי מתוך כ620 ג'ודאים ואנשי צוות שהגיעו לטורניר בטיסות מחו"ל, שניים בלבד אובחנו לבסוף כחיוביים לקורונה, כשאחד מהם מוגדר כמחלים ואמש אף שוחרר מבידוד על ידי משרד הבריאות. בתחרות שתתקיים עד מוצאי שבת משתתפים 422 ג'ודאים מ-60 מדינות ושש יבשות.

תגיות:
ג'ודו