כרמיאל

האם ישראל ביתנו תשחזר את ההישג שלה בכרמיאל?

העיר הצפונית הייתה פעם מעוז של מפלגת העבודה, אבל עם גלי העלייה מחבר העמים הפכה לבסיס כוח של מפלגתו של ליברמן. קצת יותר מחודש לבחירות, יצאנו לבדוק לאן נושבת הרוח בעיר, שכמו מקומות רבים, מלקקת את פצעי הקורונה הכלכלית
אורי לוי
19 בפברואר 2021
21:56
עודכן ב 06:44

ההצבעה בכרמיאל בבחירות האחרונות הייתה די דומה לזו בכלל הארץ: ליכוד גדול, ואחריו כחול לבן ראש בראש. אך לכרמיאל יש בהחלט ניגון מיוחד משלה - וכמו לאקורדיון המנגן במרכז העיר, גם לו יש צליל רוסי. מפלגת ישראל ביתנו זכתה בבחירות האחרונות ב-20% מהקולות בעיר, ואת "הבייס" אסור לה לאבד. 

צפו בכתבה של אורי לוי מ"השבוע" בכאן 11

האם תושבי כרמיאל נוהים אחר הקו החדש של המפלגה? הסתכלות במתחם החיסונים בעיר יכולה לנפק השערה בנושא, שתשובתה שלילית. אחוזי ההתחסנות מרשימים וגבוהים כך שניכר שתושבי העיר לא הושפעו מח"כ אלי אבידר שלא התחסן או מיו"ר המפלגה ליברמן שהציב בריאיון לכאן 11 סימני שאלה לגבי החיסונים. 

"אנחנו מדינה דמוקרטית וכל אחד מאיתנו יכול לקבל החלטה מה עליו לעשות, וזה בסדר", אמר לכאן חדשות סגן ראש העיר גיורא צ'שקין מישראל ביתנו, וגם הרגיע: "אני יודע בוודאות שגם ליברמן וגם רעייתו התחסנו". 

במסע שלנו לעיר פגשנו גם את נציגי הליכוד, תקווה חדשה, יש עתיד, העבודה ומרצ - כולם בטוחים שיוכלו להגדיל את כוחם בבחירות הבאות. לראש העיר משה קונינסקי, מלבד ניהול מטה הליכוד בעיר, יש כנראה משימה לא פחות חשובה בתקופה הקרובה: לשקם את מרכז העיר, שבו כמעט 50% מהחנויות סגרו את שעריהן.