פיטר פלצ'יק בקרב חצי הגמר בגראנד סלאם תל אביב
צילום: עודד קרני, איגוד הג'ודו

גראנד סלאם ת"א: מדליית כסף לפיטר פלצ'יק במשקל עד 100 ק"ג

זו מדליה רביעית לישראל בתחרות שננעלת הערב. קדמו לה מדליית זהב של תמנה נלסון לוי, כסף של גילי כהן וארד של טוהר בוטבול. 120 משתתפים כבר עזבו את הארץ, בהם גם הג'ודאי האיראני סעיד מולאי • המדליסט האולימפי אורי ששון הודח בקרב הראשון במשקל של 100 ק"ג ומעלה
ליאן וילדאו
20 בפברואר 2021
13:44
עודכן ב 21:56

הג'ודאי פיטר פלצ'יק זכה הערב (שבת) במדליית כסף במשקל עד 100 קילוגרמים בגמר הגראנד סלאם תל אביב. פלצ'יק הפסיד בוואזארי בגולדן סקור (הארכה) להולנדי מייקל קורל בקרב הגמר. לפני ההחלטה על העונש פלצ'יק נפצע בפניו במהלך הקרב ונזקק לטיפול רפואי קצר. בזמן הטיפול בו נעשה שימוש בטלוויזיה כדי לבדוק את המהלך ולקבוע שמדובר במהלך ששווה ניקוד לטובת ההולנדי. 

זו מדליה רביעית לישראל בתחרות שננעלת הערב. קדמו לה מדליית זהב של תמנה נלסון לוי, כסף של גילי כהן וארד של טוהר בוטבול. בחצי הגמר, פלצ'יק ניצח את אוניסה סאנבלידזה הגיאורגי. אורי ששון, המדליסט האולימפי, הודח היום כבר בקרב הראשון במשקל 100 קילוגרמים ומעלה ליריב מאוזבקיסטן.

הטורניר ננעל בתום שלושה ימי תחרויות. מתוך כ-620 משתתפים בתחרות כ-120 כבר עזבו בטיסה הלילה לאיסטנבול, ביניהם גם הג'ודאי האיראני סעיד מולאי. מולאי ומאמנו מחמוד מנצורי לוו לנמל התעופה בן גוריון על ידי יו״ר איגוד הג׳ודו הישראלי משה פונטי.

בריאיון לכאן חדשות לפני התחרות סיפר מולאי על האהבה והתמיכה שהוא קיבל כאן ועל השאיפות. "אף פעם לא עסקתי בפוליטיקה, אוהב את כולם", אמר מולאי בריאיון וניסה שלא להרחיב את הדיבור על משטר האייתללות שממנו ברח.