בן גביר וסמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל ויוסי אלוני, פלאש 90

סמוטריץ' גינה סרטון של בן גביר: "חמור מאוד"; בן גביר הגיב: "לא אמחק אותו

יו"ר האיחוד הלאומי: "השואה מחוץ לתחום, הסרטון הופץ ללא ידיעתנו" • בתחילת החודש הכריזו שתי המפלגות על ריצה משותפת בבחירות הקרובות
יערה שפירא ומיכאל שמש
20 בפברואר 2021
21:39

סדקים בריצה המשותפת? יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, יצא בקמפיין חדש לבחירות 2021 עם בדיחות שואה ותמונה של היטלר. למרות שהסרטון נחתם עם תמונה משותפת של בן גביר ושל סמוטריץ' תחת הסיסמה "ביחד מנצחים", יו"ר האיחוד הלאומי מיהר להתנער ממנו. 

"הסרטון שהופץ הערב בלא ידיעתנו הוא חמור מאוד", קרא סמוטריץ'. "יש לנו ויכוח נוקב עם בנט שמסרב להתחייב לממשלת ימין וחותר להקמת ממשלה עם לפיד ומרב מיכאלי, אבל את הוויכוח הזה צריך לנהל בגבולות גזרה מאוד ברורים. בתור דור שלישי לניצולים, שימוש בהיטלר והשואה הוא מחוץ לגבול השיח. נקודה".

מדובר בסרטון שמציג קבוצת וואטסאפ פיקטיבית בהשתתפות ראשי מפלגות - ימינה, תקווה חדשה, יש עתיד, העבודה, מרצ והרשימה המשותפת. בסרטון יש רמיזה גסה כי הם תומכים במחבלים עם דם על הידיים, מוקירים את ארגון הטרור חמאס וגם מתלוצצים על השואה. במהלך שיחה הדמיונית הושחלו בדיחת שואה שסיפרה דמותה של אבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה, שהעלתה כביכול תמונה של גדר תיל ולידו באגט, ולאחר מכן בהודעה עוקבת כתבה: "בגאטו".

בן גביר הבהיר כי אינו מתחרט על הסרטון: "אין לנו שום כוונה להיגרר לפופוליזם"

בתחילת החודש, ובלחץ נתניהו, חתמו שתי המפלגות על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. למרות הגינוי של סמוטריץ', בן גביר הבהיר כי אין בכוונתו למחוק את הסרטון. "אין לנו שום כוונה להיגרר לפופוליזם שהתקשורת מנסה לייצר", כתב בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "אני מעריך את נפתלי בנט וחלילה לא סבור שהוא כמו לפיד ומרצ, אך טרם שמענו התחייבות של ימינה שלא תשב בממשלה עם לפיד ובתמיכת תומכי הטרור מהמשותפת ועם העבודה שמועמדת מס' 7 מבזה את זכר השואה ואת חיילינו".