אוסנת בן שטרית

משפחתה של חולת הקורונה בהיריון שנפטרה: התנגדנו לחיסונים, עכשיו אנחנו מבינים את המחיר

המאמצים להחייאת העובר לא צלחו. האישה, כבת 32 בהיריון מתקדם, אושפזה בעקבות מצוקה נשימתית. קרוב משפחה סיפר לכאן חדשות: "כשזה מגיע אליך אתה מבין שצריך לחשוב אחרת" • בינואר סיפרה בן שטרית בבכי על שכנתה שנפטרה מקורונה: "זה לא אמיתי"
סולימן מסוודה, נוב ראובני ודקלה אהרן שפרן
21 בפברואר 2021
07:09
עודכן ב 16:21

אוסנת בן שטרית, חולת קורונה בת 32 בשבוע ה-30 להריונה, נפטרה הלילה (ראשון) ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה בירושלים - המאמצים להחיות את העובר כשלו. האישה אושפזה עקב מצוקה נשימתית ביום שלישי במצב קשה. בן שטרית, תושבת גבעת זאב, הותירה ארבעה ילדים.


גיסה של בן שטרית סיפר לכאן חדשות: "הקמתי את אחת הקבוצות הכי מוצלחות בפייסבוק נגד חיסונים, אחרי המקרה הזה השבתתי אותה. כשזה מגיע אליך אתה מבין שצריך לחשוב אחרת, עכשיו אנחנו מבינים את המחיר של הקורונה". שתי אחיותיה הוסיפו: "מצבה היה קשה כמה ימים והיא סירבה להתאשפז בגלל פחד מבית החולים. כשהגיעה לבית החולים מצבה כבר היה אנוש. אנחנו קוראים לכולם ללכת להתחסן עכשיו".

אוסנת בן שטרית

בתחילת ינואר נשמעה בן שטרית מדברת בהקלטה על שכנתה, יסכה שועה בת 43, שחלתה בקורונה ונפטרה גם כן. שועה הייתה אם לשמונה ולא סבלה ממחלות רקע. השתיים גרו באותו רחוב.

"היא הייתה בסוף של הקורונה. כבר התאוששה והרגישה יחסית טוב וקיבלה דום לב. היה זוועה. את לא מבינה איזו הלוויה הייתה אתמול. איזו שבת עברנו עם כולם. אמאלה איזו הלוויה. אי אפשר לתאר את זה במילים. זאת הזיה, זה לא אמיתי", נשמעה בן שטרית מספרת בבכי.

בבתי החולים מאושפזות 50 יולדות ונשים בהיריון. 19 מהן במצב קשה, שמונה במצב קריטי, שבע מהן מונשמות כשאחת חוברה למכשיר אקמו. ד"ר אורטל נאמן, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר ויולדות קורונה בבית החולים הציבורי אסותא באשדוד קראה לנשים בהיריון להתחסן. "ככל הידוע, בישראל אין הריוניות חולות לאחר חיסון שני", ציינה.

אתמול מתה מקורונה נאג'ת חאג' יחיא, אחות בבית החולים השרון בפתח תקווה. מותה נקבע כשבועיים אחרי שגם בעלה מת מהנגיף. בתוך כך, נמשכת הירידה בתחלואת קורונה. אתמול אובחנו 1,240 נדבקים חדשים בנגיף מתוך כ-19 אלף בדיקות. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 857, מתוכם 273 מונשמים. מניין הנפטרים מקורונה הוא 5,569. יותר מ-4.31 מיליון בני אדם התחסנו, מהם 2.93 מיליון קיבלו כבר את המנה השנייה.