חגיגות פורים באפרת, בשנה שעברה
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

במשרד הבריאות בוחנים הטלת הגבלות תנועה בפורים

שר הבריאות יולי אדלשטיין כינס דיון בסוגייה, אולם טרם גובשו המלצות. גורמים בממשלה, בהם שרים מכחול לבן, הביעו תמיכה במהלך. שר הביטחון בני גנץ לכאן חדשות: "יש הרבה פערים לסגור. זאת הייתה שנה קשה, אבל עכשיו חייבים להסתכל קדימה"
עמיחי שטיין, גילי כהן, יואב בורוביץ' ושני נחשוני
21 בפברואר 2021
23:02

משרד הבריאות בוחן מחדש את האפשרות להטיל סגר לילי או מגבלות תנועה בפורים. כך דווח הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. על פי הדיווח שר הבריאות יולי אדלשטיין כינס דיון בסוגייה, אולם טרם גובשו המלצות. גורמים בממשלה, בהם שרים מכחול לבן, תומכים בהטלת הגבלות בחג. בביקור שקיים הערב שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ בנמל התעופה בן גוריון, אמר גנץ כי "יש צורך לעשות הידוקים נוספים בפורים כדי להבטיח את הבריאות של כולנו".

בשבוע שעבר ויתר משרד הבריאות על האפשרות לנקוט צעדים כאלה משום שהחג יחול ארבעה ימים בלבד לאחר היציאה מן הסגר ופתיחת המשק. אולם על פי הדיווח, מחשש להתקהלויות בחג, האפשרות להטיל מגבלות נבחנת כעת מחדש.

במרחק של כיסא אחד מהשני: עולם התרבות חזר לפעילות

אחרי קרוב לשנה של השבתה כמעט מוחלטת, תעשיית ההופעות חזרה הערב במתווה התו הירוק - עבור מחוסנים ומחלימים בלבד. על פי המתווה שאישרה הממשלה, מוסדות התרבות - בהם בתי הקולנוע, תיאטראות, גלריות ומוזיאונים - מורשים להכיל תפוסה מרבית של 75% מתכולת המקום, לא יותר מ-300 אנשים באולם סגור ו-500 בשטח פתוח. הישיבה באולמות תתבצע במקומות מסומנים והזמנת הכרטיסים מראש. בנוסף על האמנים חל איסור לרדת לקהל כשבין הקהל לבמה יפרידו ארבעה מטרים.

אחד האמנים שקיים הערב הופעה לראשונה מזה זמן רב בנוכחות קהל היה הסטנדאפיסט ישראל קטורזה בראשון לציון. להופעתו הגיעו שר הביטחון גנץ ושר התרבות והספורט חילי טרופר. גנץ אמר לכתב כאן חדשות כי "דברים נסגרו, הם נפתחים עכשיו באחריות וברציפות. יש לפנינו את החינוך שזה מאוד חשוב. יש הרבה פערים לסגור, זאת הייתה שנה קשה אבל עכשיו חייבים להסתכל קדימה".