ארז דריגס, ארכיון
צילום: כאן חדשות

ארז דריגס, לשלי וגואטה יש משהו לומר לך

שלי וגואטה לא התרשמו מהתגובה של יוצר "חזרות": "אם חשבון הנפש של דריגס התבטא בדמות של עופר מרציאנו - אז זה חשבון נפש מאוד עלוב"
שלי וגואטה
22 בפברואר 2021
16:10

שלי יחימוביץ': "חזרות" סדרה מדהימה. צפיתי בכל הפרקים, אומנם לא בטרנד כשכולם צפו אלא אחרי זה. הפעם חיכיתי וראיתי ונהניתי – משחק מדהים, תסריט נהדר. גם הצלחה אדירה של כאן 11, של התאגיד שאנחנו עובדים בו. 10 מיליון צפיות היו לסדרה הזאת, ואזכורים בכל תוכנית אפשרית – בארץ נהדרת ובפרסומות.

הסדרה עוררה שיח משמעותי והנה, "פוליטיקלי קוראת" – אתר פמיניסטי, חשף שורת עדויות של נשים נגד השחקן הראשי ארז דריגס, שהוא גם אחד משלושת היוצרים. עדויות של קטינות שהוא הטריד על בסיס קבוע, על אף שידע שהן קטינות. יש הודעות ווטסאפ שמתפרסמות, קטינה כותבת לו: "תפסיק להטריד אותי. בסוף עוד תאנוס אותי". אז הוא כותב לה: "אם אאנוס אותך אעשה לך טובה". הוא גם יודע שהן קטינות כי הוא שואל לגילן. זה משהו שיטתי שחזר על עצמו.

יגאל גואטה: וזה לא בסדרה, זה בחיים האמיתיים.

"אם חשבון הנפש שלו התבטא בדמות של 'עופר מרציאנו' אז זה חשבון נפש מאוד עלוב. הוא (דריגס) ידע באופן שיטתי על פני שנים שהוא מטריד קטינות. ובכלל זאת נראית תשובה די עלובה"

 

שלי יחימוביץ': אני אקרא את התגובה שלו לפוסט שכתבה אופיר סגרסקי, שהתחילה את מסכת התלונות. תמיד זה מתחיל מאחת ואז אחרות פותחות את הפה:

"הפוסט שכתבה אופיר סגרסקי בעקבות הריאיון שלי בידיעות אחרונות, הציף התנהגות שלי, התנהגות שפגעה בה, התנהגות שפגעה גם באחרות. אני מודע לכך, אני מבין זאת היטב ולכן עוד לפני הדברים שהיא כתבה עשיתי כל מה שדרוש כדי להשתנות. חלק מהשינוי הזה היה כתיבת הסדרה 'חזרות', שהציבה בפריים טיים צדדים מביכים ולא ראויים שעליהם אני מצטער ומתבייש. במסגרת השינוי הזה גם חשפתי באותו ריאיון בידיעות שהתהליך הזה הוא אישי, הוא עדיין לא הסתיים ואני מקווה שבבוא העת אוכל להתנצל בפני אלו שפגעתי בהן, אבל חשוב לי להדגיש שמעולם לא נתתי לשום עניין אישי להשפיע על החלטות מקצועיות.

שלי יחימוביץ': כאילו זה הדבר הכי חשוב – שהוא לא נתן לזה להשפיע על החלטות מקצועיות.

יגאל גואטה: זאת אומרת הוא לא קידם מישהי שהוא התעלל בה.

שלי יחימוביץ': כן, כי זה חלק מהטענות של כמה מהמתלוננות. שהקרדיט שלהן הוסר מכל מיני מקומות וכן הלאה. זה הדבר שהכי מקומם אותי – על זה הוא ממש מוחה, והוא גם מציג את עצמו מכור למין, על זה הוא אומר שאחת הדמויות מבוססת, עופר מרציאנו שמשחק אותו איתי תורג'מן, שהוא עאלק מכור למין שהולך לגם קבוצת ריפוי בסוף התהליך.

שלי יחימוביץ': אני חייבת להגיד שאם חשבון הנפש שלו התבטא בדמות של עופר מרציאנו אז זה חשבון נפש מאוד עלוב. כי הדמות שמגלם איתי תורג'מן מגלה באקראי שהיא הייתה עם קטינה ואז הוא מבין שהוא צריך ללכת לטיפול. הוא (דריגס) ידע באופן שיטתי על פני שנים שהוא מטריד קטינות. ובכלל זאת נראית לי תשובה די עלובה שככה הוא התמודד עם זה.

יגאל גואטה: ואותי מה שמדאיג בכל הסיפור הזה שהוא אומר "ולכן עוד לפני הדברים שהיא כתבה", זאת שאמרה שהוא הטריד אותה, "עשיתי כל מה שדרוש כדי להשתנות". איש יקר, לא עשית כלום. איך אתה אומר עכשיו אחרי כל זה "עשיתי כל מה שדרוש כדי להשתנות"? מה שאתה כרגע אומר עכשיו מוכיח שלא עשית כלום.

שלי יחימוביץ': הוא גם לא ביקש סליחה מהנשים שהוא פגע בהן.

יגאל גואטה: מי מחליט שאתה עשית הכול? אתה מחליט לעצמך שאתה עשית, אתה שופט את עצמך ואתה קובע מה הכללים והפרמטרים.

 

שלי יחימוביץ': אני גם זעתי בחוסר נוחות. פעם ראשונה אגב, ששמעתי את הטריק הזה שאדם שהטריד מינית מציג את עצמו כחולה. "בכלל צריך לרחם עליו – מסכן, חולה, הוא מכור למין, הוא צריך טיפול". גם אם אתה מכור למין, שאני לא יודעת מה המשמעות של זה, אני מודה, ואתה נורא אוהב מין ואתה רוצה לעשות סקס כל היום בלי הפסקה – לך תעשה את זה עם נשים בגילך שרוצות את זה גם. למה להטריד קטינות? אני לא מבינה מה הקשר?

יגאל גואטה: אני לא מבין – אם אתה חולה לך לבית חולים. לך למסגרת שתטפל בך. אתה חולה ומסתובב בחוץ ומזיק לאנשים. לא יודע למה אמרתי לו "איש יקר". סתם טעות, אני לוקח את המילים בחזרה.

שלי יחימוביץ': מתאגיד השידור 'כאן' נמסר בתגובה: "עד לפרסומן, הטענות לא היו מוכרות לאף גורם בתאגיד. 'כאן' מגנים כל התנהגות מטרידה ובלתי הולמת ובמידה וישנן תלונות הן צריכות להיבדק על ידי המשטרה".

בנוסף, גורם בכיר ב'כאן' אמר ל"הארץ": "הפרשה לא בהכרח תמנע את הפקת העונה השנייה והמדוברת של הסדרה, אך זו ככל הנראה לא תכלול את דריגס – לא כיוצר ולא כשחקן". אני חושבת שזו תגובה נאותה ביותר. סדרה טובה, נמשיך להפיק אותה בלעדיו. אתה לא תהיה פה – אני חושבת שזה צריך להיות הסטנדרט. אין שום דבר אחר, ככה צריך להתנהל.

יגאל גואטה: כן, עשית טעות – אתה חולה, אתה יודע מה? אנחנו מסכימים שאתה חולה. אתה תלך לטיפול.