נעים מאדי

מות שוטר מג"ב בעכו: החשוד - שותפו לחדר

לבקשת כאן חדשות, ביהמ"ש התיר לפרסם כי אפיק טויבי בן 20 חשוד בהמתה בקלות דעת של נעים מאדי. טויבי חשוד גם במעשה פזיזות, רשלנות בנשק ואיומים בתקיפה. מעצרו הוארך
חן ביאר
22 בפברואר 2021
12:47

לבקשת כאן חדשות ו-Ynet, התיר היום (שני) בית משפט השלום בחיפה לפרסם כי אפיק טויבי בן 20 הוא שוטר משמר הגבול (מג"ב) החשוד בהמתה בקלות דעת של שותפו לחדר בתחנת המשטרה בעכו נעים מאדי. טויבי חשוד גם במעשה פזיזות, רשלנות בנשק ואיומים בתקיפה. 

החשוד, תושב נוף הגליל, קיבל אות הצטיינות במהלך שירותו. במהלך חקירתו עלה חשד למקרה תקיפה ואיומים של שוטר בפלוגה וכמה מעשי פזיזות ורשלנות בנשק. החשד הוא שטויבי ירה במאדי ככל הנראה במהלך משחק עם נשק. מעצרו הוארך עד יום חמישי.

בדיון בבית המשפט הוצגו ממצאים המחזקים את החשד כלפי טויבי - זווית פגיעת הירי, דם שנמצא על כפכפי החשוד וממצאים החשודים כשרידי דם על חולצת החשוד. עלה חשד שלאחר האירוע נמחקו הודעות מהטלפון של החשוד ושל אמו.

נציג המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) אמר בדיון שהתעצמו הראיות לעבירה של המתה בקלות דעת. לדבריו, יש לחוקרים תרחיש של השתלשלות האירועים שהובילו למותו של מאדי. "בדקנו את כל האפשרויות והכל מוביל לקו אחד שהוא ביצע את המעשה". הירי בוצע מנשקו האישי של החשוד ולטענתו, מאדי ירה בעצמו באמצעות נשקו האישי בזמן שהוא יצא מהחדר לשירותים.

פרקליטתו של טויבי, עורכת הדין תמי אולמן, אמרה: "מיד לאחר האירוע, התקשר החשוד לאמו ואמר לה שחברו התאבד, הם היו חברים טובים שעבדו ובילו ביחד. איפה היו בזמן אמת החברים המעידים על עבירות פזיזות ואלימות? מדוע זה לא נבדק בזמן אמת?".