-

חציית הגבול לסוריה: בצה"ל יבקשו להרחיק את האזרחית מהמדינה מחשש שתנסה לחצות שוב

מתחקיר האירוע בפיקוד הצפון עלה שהאזרחית חצתה את הגבול בחצות הלילה באזור שבו יש גדר • התצפיות שזיהו נגיעה בגדר סרקו את המרחב בתוך ישראל כדי לשלול חדירה, אך לא זיהו את חציית הצעירה והמידע הגיע אחרי שהסורים דיווחו
רועי שרון
22 בפברואר 2021
20:15

איך חצתה הצעירה את הגבול לסוריה? בצה"ל יבקשו להרחיק את האזרחית מהמדינה מחשש שתנסה לחצות שוב. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. תחקיר פיקוד צפון לאירוע חציית האזרחית את הגדר הוצג היום לאלוף הפיקוד אמיר ברעם. לפי התחקיר התצפיתניות הצופות זיהו מגע בגדר, ושללו חדירה לישראל - אולם לא זיהו את חציית הגבול לסוריה. המידע על כך הגיע מן הסורים.


הצעירה הגיעה למג'דל שמס בשעות הערב, טיפסה על שביל מטיילים, חצתה גדר בחצות הלילה אחרי שהמתינה זמן מה וראתה שאין סיורים שעוברים בשטח. לאחר חצייתה, התקבלה בצה"ל התרעה מן הסורים על חצייה, שהועברה לתצפיתנים החטיבה המרחבית, אלו הפנו את המצלמות לעבר האזור כדי לשלול חדירה מסוריה לישראל. אולם כיוון החדירה היה הפוך - הצעירה הלכה לכיוון סוריה, התצפיות עקבו אחר מסלול הליכתה אחרי חציית הגבול. 

התחקיר שהוצג לאלוף הפיקוד העלה מספר מסקנות מבצעיות, לפיהן קיימים שטחים מתים תחת עיני התצפיתנים בגבול, אולם אלו עשו את עבודתם בהינתן תנאי השטח. התחקיר העלה שאירועים דומים עלולים לחזור, ולכן ביקשו שם מהמשטרה להגביר נוכחות בקרבת הגבול כדי למנוע התקרבות אזרחים אליהם. 

תגיות:
סוריה