סקר

סקר כאן חדשות: הקרב הצמוד בין הגושים, ומרצ וסמוטריץ' על סף אחוז החסימה

גוש מתנגדי נתניהו זוכה ל-61 מנדטים – ללא בנט. הליכוד זוכה בסקר ל-29 מנדטים ואחריה יש עתיד עם 18. תקווה חדשה נחלשת במנדט ויורדת ל-13 מושבים, ימינה נחלשת בשני מנדטים ויורדת ל-11. לאחר הסקר הקודם מרצ משיגה 4 מנדטים
מיכאל שמש
24 בפברואר 2021
07:05
עודכן ב 08:10

ארבעה שבועות לבחירות: סקר כאן חדשות שפורסם הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב מצביע על המשך קרב צמוד בין הגושים, כשגוש מתנגדי נתניהו מגיע ל-61 מנדטים – גם ללא בנט. גוש תומכי נתניהו, הכולל את הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית זוכה ל-48 מנדטים. בתוך כך, יו"ר ימינה אמר היום לאריה גולן בכאן רשת ב כי לא יישב בממשלה תחת יאיר לפיד. 


חושבים שאתם יודעים יותר טוב מהפרשנים? בואו לנצח את הסקרים | המדד

לפי ממצאי הסקר, הליכוד שומרת על כוחה עם 29 מנדטים ואחריה יש עתיד עם 18 - תוצאה זהה לסקר הקודם. מפלגת תקווה חדשה של גדעון סער נחלשת במנדט ויורדת ל-13 מושבים ואחריה ימינה של נפתלי בנט שנחלשת בשני מנדטים ויורדת ל-11. 

הרשימה המשותפת בלמה את צניחתה ונמצאת סקר שני ברציפות עם תשעה מנדטים, הרחק מה-15 המנדטים שקיבלה בבחירות האחרונות. אחריה ש"ס עם שמונה מנדטים, יהדות התורה עם שבעה מנדטים ומספר זהה קיבלה גם ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן.

לכל העדכונים החמים מהמערכת הפוליטית – הצטרפו לצבא האמת של כאן חדשות בטלגרם

מפלגת העבודה נחלשת במנדט ומשיגה בסקר הנוכחי שישה בלבד. אחריה הציונות הדתית של סמוטריץ' ובן-גביר שנחלשת גם היא, ויורדת לארבעה מנדטים ונמצאת על סף אחוז החסימה. כחול לבן נותרת גם היא עם ארבעה מושבים ומרצ שבסקר הקודם, לראשונה, לא חצתה את אחוז החסימה, עושה זאת הפעם ומשיגה גם היא ארבעה מנדטים. 

המפלגה הכלכלית של פרופסור ירון זליכה, רע"ם בראשות מנסור עבאס ומען בראשות מוחמד דראושה לא עוברות גם הפעם את אחוז החסימה.  

לשאלה אם בכוונתך להצביע בבחירות הקרובות השיבו 62% מהנשאלים כי הם בטוחים שכן. מבין מצביעי הימין עמד שיעורם על 66% ומבין מצביעי השמאל 63%. מתוך כלל הנשאלים השיבו 18% כי הם חושבים שיצביעו בבחירות. 7% בטוחים שלא יצביעו ו-10% השיבו כי טרם החליטו בעניין. 

הסקר נערך על ידי חברת קנטר אתמול (שלישי - 23.02.21), לפי מדגם אינטרנטי של 550 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, כולל המגזר הערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר הינו 2,957, וטעות הדגימה המירבית הינה 4.4%.