דיאנה דדבייב ואמיר רז

ירה כשהיא מתחננת על חייה: אמיר רז נאשם ברצח דיאנה דדבייב

לפי כתב האישום, השוטר קשר את ילדיהם לפני האירוע והיכה את בתו כשניסתה לסייע לאמה. אחרי הרצח הוא התקשר לאימו ומפקדו וביקש שיגיעו למקום, השיחה למוקד 100 התרחשה כשעה וחצי לאחר האירוע. לרז מיוחסות גם עבירות של תקיפה והתעללות בקטין או חסר ישע בידי אחראי
אמוץ שפירא וכרמל דנגור
25 בפברואר 2021
09:56
עודכן ב 10:14

בבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד אמיר רז בגין רצח בנסיבות מחמירות של דיאנה דדבייב לפני כשבוע וחצי, לעיני ארבעת ילדיהם בנעלה. כתב האישום מאשר את הפרסום בכאן חדשות לפיו השוטר הנאשם קשר את ילדיהם לפני האירוע והיכה את בתו שהשתחררה מהחבל וניסתה לסייע לאמה. לנאשם מיוחסות גם עבירות של תקיפה והתעללות בקטין או חסר ישע בידי אחראי.

לפי כתב האישום, בעקבות ויכוח שהתפתח בין השניים, רז הוציא חבל באורך שמונה מטרים וקשר את שלושת ילדיהם הגדולים. לאחר שדיאנה החלה לצעוק לעברו הוא הוציא סכין מטבח עם להב באורח של 20 סנטימטרים והניחה על השולחן. הוא החל להכות את בת זוגו, תפס אותה בצווארה וחנק אותה. האם זעקה לעבר בתה בת ב-7 שתקרא לשכנה לעזרה. 

בכתב האישום מתואר כיצד לאחר הירי רז צעק לאוזני ילדיו הבוכים: "יש. עכשיו אין אימא"

למשמע קריאות אמה, הצליחה הילדה להשתחרר מהקשירה וניסתה להגיע למדרגות כדי להגיע לשכנה ולסייע לאמה, אך הנאשם משך את בתו בחוזקה בידה, הפיל אותה על המדרגות וגרם לה לחבלות. דיאנה ניסתה לפתוח את דלת הבית במטרה להימלט, רז בתגובה לקח את הסכין ודקר אותה פעמיים בירך. לאחר שהיא המשיכה להיאבק בו, הוא הוציא את אקדחו וירה בה שני כדורים – בירך ובראש. 

בכתב האישום מתואר כיצד לאחר הירי רז צעק לאוזני ילדיו הבוכים: "יש. עכשיו אין אימא". לאחר מכן הוא התקשר לאמו ומפקדו וביקש מהם להגיע לביתו בהקדם. רק שעה וחצי אחרי האירוע, לאחר שמפקדו הגיע לבית, המפקד התקשר למוקד 100 ודיווח על הרצח. 

לאחר מעצרו רז נחקר על ידי המחלקה לחקירות שוטרים  והודה במעשה. הוא שחזר את האירועים בזירה ואחרי אבחון פסיכיאטרי ראשוני נמצא כשיר למעצר. בחקירתו האחרונה הוא טען שפעל מתוך הגנה עצמית. בחקירה קודמת סיפר רז כי היה ביניהם ויכוח סתמי, וברגע אחד שלף את אקדחו וירה שני כדורים. 

לכתב האישום המלא