אחיות במחלקת הקורונה בשערי צדק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התחלואה עולה: מקדם ההדבקה עומד על 0.97

דוח אמ"ן: ביממות הקרובות צפויה עלייה מחודשת בתחלואה, יש לשקול מחדש את צעדי פתיחת המשק הבאים • 3,782 מאומתים חדשים אתמול
נוב ראובני
26 בפברואר 2021
09:33
עודכן ב 10:21

מקדם ההדבקה ממשיך לעלות והגיע הבוקר (שישי) ל-0.97. לפי דוח אמ"ן שפורסם היום מגמת הירידה בתחלואה כמעט נבלמה, וביממות הקרובות צפויה עלייה מחודשה. בדוח הדגישו כי "יש לשקול מחדש את צעדי פתיחת המשק הבאים, ולהמשיך לפעול למניעת הכנסת וריאנטים זרים". 

בדוח של מרכז המידע והידע הזהירו החוקרים מפני אפשרות של חדירת וריאנט שהתגלה בניו יורק: ״בניו יורק זוהה זן חדש של הנגיף, שהתפשט בה במהירות לאחרונה ואשר נושא מוטציה שקושרה להדבקה חוזרת של מחלימים. לאור קשרי האוכלוסיות והתעופה הענפים בין ישראל לניו יורק קיים סיכון ממוקד לכניסת הזן לישראל, ומומלץ לפעול לצמצומו". 

במקביל, משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) כי אתמול נרשמו 3,782 נדבקים חדשים בקורונה, כששיעור הבדיקות החיוביות עומד על 5.6%. מספר החולים קשה עומד כעת על 738, בעוד 238 מהם מונשמים. מספר המתים עומד על 5,694. 

אתמול נרשמו שני מקרי מוות פתאומיים של חולי קורונה צעירים ללא מחלות רקע. אתמול התמוטט חולה קורונה בן 26 ממזרח ירושלים בשם רמזי אבו מאילה, ומת בבית החולים. אבו מאילה, תושב שכונת ראס אל עמוד, פונה לחדר ההלם במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים הדסה הר הצופים לאחר שהתמוטט בביתו ואיבד דופק. לאחר מאמצי החייאה ממושכים הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו. רק לאחר מכן התברר שנדבק בקורונה. משפחתו מסרבת לבצע נתיחה לגופתו ומספרת: "הוא היה בריא כמו שור ובכלל לא ידע שנדבק בקורונה". החשש הוא שהמוות שלו נגרם מסיבוכים לא ידועים של הנגיף.

מאוחר יותר באותו היום, חולה קורונה בן 23 בלבד, ללא מחלות רקע, התמוטט בפתאומיות בביתו שבנצרת ומותו נקבע בבית החולים. "המטופל לא סבל ממחלות רקע והיה צעיר", מסר מנהל בית החולים, פרופסור פהד חכים. "זו תזכורת כואבת נוספת לכך שנגיף הקורונה פוגע קשות גם בצעירים ובבריאים", הוסיף.

תגיות:
קורונה