-
צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

קנצלר אוסטריה יגיע לישראל לדון בשיתוף פעולה בנוגע לחסונים

בזמן שהשמיים סגורים: הקנצלר ור"מ דנמרק יגיעו לישראל ב-4 במארס • מנכ"ל משרד הבריאות על ההפרות בפורים: "מרחיק אותנו מהיציאה מהסגר"
אנטוניה ימין ורובי המרשלג
27 בפברואר 2021
11:33
עודכן ב 13:52

קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ הודיע הבוקר (שבת) שהוא מתכוון לנחות בישראל ב-4 במארס, יחד עם ראשת ממשלת דנמרק מדה פרדריקסן, כדי לבחון שיתוף פעולה עם ישראל בנושא מחקר וייצור חיסונים עתידיים. גורמים בישראל אישרו את קיומו של הביקור הצפוי. קורץ היה אמור להגיע לישראל כבר בחודש נובמבר האחרון, אך בעקבות עלייה בתחלואה באוסטריה וכניסה לסגר נוקשה הוא נדחה.

כעת, בזמן ששעריה של ישראל סגורים מחשש לייבוא מוטציות של נגיף קורונה, הביקור צפוי לקרות. מאחר שבימים אלו לא מתקיימות טיסות סדירות מאירופה לישראל, מלשכת הקנצלר נמסר לכאן חדשות כי הוא ישתמש במטוס פרטי כדי לנחות בישראל.

פרופ' לוי על ההפרות בפורים: "מרחיק אותנו מהיציאה מהסגר" 

מנכ"ל משרד הבריאות הפרופסור חזי לוי התייחס היום לקיום מסיבות ואירועים בחג פורים בניגוד להנחיות, ואמר כי הדבר עשוי לעכב את השלב הבא של היציאה מהסגר. בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב הוא ציין: "אם נראה דפוסים של התנהגות כמו שראינו אתמול, ואני מתפלל שלא נראה אותם גם מחר, 7 במארס יכול להתרחק". עוד אמר פרופסור לוי שבמשרד הבריאות לא מתכננים סגר רביעי, אך אם תתרחש עלייה משמעותית בתחלואה, זהו אחד מהכלים שייבחנו. 

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל משרד הבריאות בכאן רשת ב

על הנוכחות של המוטציה הבריטית בישראל הוסיף מנכ"ל משרד הבריאות: "בהתחלה סברנו שהזן הבריטי רק מדביק יותר, אבל רואים בכל העולם שכנראה שבחלק מהמקרים המחלה היא קשה יותר. זו מחלה קצת אחרת ממה שהתרגלנו וזה רק מדגיש את הצורך להישמר ולהיזהר".

התקרחנתם במסיבות פורים למרות העוצר? ניפגש בסגר הבא | הזווית

פרופסור לוי הגיב גם לביקורת שמושמעת נגד ההחלטה להעביר לרשויות מקומיות מידע על אנשים שטרם התחסנו והסביר: "הדבר לא נועד כדי להתחקות אחרי הפרט. במצב המיוחד הזה אני חושב שניתן לעשות זאת". 

חולת קורונה בת 21 בהיריון מתקדם אושפזה במצב קשה בעקבות החמרה במצבה

 חולת קורונה בת 21 בהיריון מתקדם הועברה הלילה לניתוח קיסרי דחוף בעקבות החמרה במצבה. העובר יולד בהצלחה בשבוע 36 להיריון והועבר לפגיה. האם, תושבת טבריה, מאושפזת במצב קשה אך לאורך הלילה חל שיפור במצבה והיא אינה זקוקה להנשמה.