הירי בקלנסווה היום

ירי בוצע לעבר כמה בתים בקלנסווה, אין נפגעים

נזק נגרם לחלונות הבתים, בהם חלון בחדר שינה של ילדים קטנים. המשטרה בודקת את זירת הירי • תושב קלנסווה למרחאבית: "בכל יום אתה שומע ירי, פיצוצים ורימונים. זה מתחיל ב-18:00 ונמשך עד הבוקר"
ערן זינגר
27 בפברואר 2021
14:16
עודכן ב 14:45

ירי בוצע לעבר כמה בתים היום (שבת) בעיר קלנסווה. לא היו נפגעים בנפש אך נגרם נזק לחלונות הבתים, בהם חלון בחדר שינה של ילדים קטנים. המשטרה בודקת את זירת הירי. 

פאדח יונס, תושב העיר ואב לשתי ילדות קטנות, סיפר על השגרה הקשה בקלנסווה לערן זינגר בהסכת "מרחאבית": "לגור כאן זה לגור במדינה שיש בה מלחמה. בכל יום אתה שומע ירי, פיצוצים ורימונים. זה מתחיל ב-18:00 ונמשך עד הבוקר. הילדות שלי מפחדות". 

יונס חשב לעזוב את המקום ולעבור לגור בערים יהודיות כדי שהילדות שלו לא יהיו בסכנה. הוא מבהיר כי החברה העברית לא תוכל לנצח את האלימות לבד: "מי שיכול לנצח זה הממשלה והמשטרה. בכל יום אנחנו שומעים כולות ירי ואיפה המשטרה? הם באים רק כדי לחלק דוחות ולחשפת מסכות". 

יונס: "בחרתי שלוש פעמים במשותפת והפעם אני לא הולך לבחור. כולם רוצים את הקול שלנו עכשיו. נתניהו מתגאה בזה שהוא 'אבו יאיר', איפה היית?"

יונס תולה את הפיכתו של הרחוב הערבי לאלים כל כך בצמיחה של השוק האפור, וטוען שגם לישראל  חלק בעניין. "כשאני בתור ערבי הולך לבקש הלוואה, אני צריך להביא את ההיסטוריה של סבא של סבא שלי בשביל 20 אלף שקל", הוא מספר. "כשאתה הולך לשוק האפור, העבריינים יתנו לך את הכסף, אבל זה קשה הרבה יותר להחזיר".  

ולקראת הבחירות הקרובות הוא מיואש במיוחד. "בחרתי שלוש פעמים במשותפת והפעם אני לא הולך לבחור, ויש כמוני אלפים. כולם רוצים את הקול שלנו עכשיו. נתניהו מתגאה בזה שהוא 'אבו יאיר', איפה היית? אתה ראש ממשלה כבר עשר שנים או יותר, עכשיו נזכרתם שיש ערבים במדינה?"