שוק הפשפשים היום

קצין משטרה על המסיבה בשוק הפשפשים: "השוטרים פספסו את המסיבה"

המשטרה הגיעה למסיבה רק כ-3 שעות מתחילתה ופיזרה אותה. כמה מהם עברו לרחוב סמוך וחידשו את החגיגה. אחד המבלים אמר לכאן חדשות: "מוזר שאין משטרה כאן, אבל זה טוב, אפשר לחגוג בלי הפרעה". המשטרה: שוטרי תחנת יפו מבצעים משעות הבוקר אכיפה מוגברת באזור למען שלום הציבור | צפו בתיעוד
דניאל אלעזר
27 בפברואר 2021
14:52
עודכן ב 20:59

מסיבת פורים ההמונית בשוק הפשפשים: בניגוד לתגובת המשטרה הרשמית אומר קצין משטרה הערב (שבת) לכאן חדשות כי שוטרים שהיו באזור פספסו את המסיבה. "הייתה ניידת אחת שפטרלה סביב השוק. השוטרים פספסו את המסיבה. האירוע הזה לא היה בראש סדר העדיפויות שלנו. לא הצלחנו להתמודד עם כמות האירועים למרות שהכוחות תוגברו״.


במשך כמה שעות השתתפו מאות מבלים במסיבות המוניות בשוק הפשפשים ביפו. אנשים רבים גדשו את הרחובות הסמוכים, רבים מהם ללא מסכות ותוך אי שמירת מרחק והקפדה על ההנחיות. רק כשלוש שעות מתחילת האירוע הגיעו שוטרים למקום והחלו לפזר את החגיגה. כמה מהחוגגים עברו לרחוב סמוך וחידשו את המסיבה כשעה לאחר מכן.

אחד המבלים אמר לכאן חדשות: ״מוזר שאין משטרה כאן, אבל זה טוב, אפשר לחגוג בלי הפרעה״. הבעלים של בר האכבר, שנמצא בשוק הפשפשים ופתוח גם היום, אמרו שלשום בתוכנית ״חדר החדשות״ בכאן 11: ״אנחנו שומרים על התקנות, אנשים אוספים את המשקאות שלהם ומבלים במרחק אחד מהשני. אנחנו במקום של תנועה ספונטנית ולא מזמינים אף אחד לחלל הפנימי, רק לבוא לפה לשוק. עשיתם אותנו עבריינים, באים לפה רק 500 איש וזה הכול. המשטרה מגיעה לפה ונותנת דוחות וצו סגירה, כבר הכול עשו לנו".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "בניגוד לפרסומים שגויים, שוטרי תחנת יפו מבצעים משעות הבוקר אכיפה מוגברת באזור 'שוק הפשפשים' למען שלום הציבור, לצד כריזה לנוכחים הרבים לשמור על ריחוק נדרש ועטיית מסיכות כנדרש, למען בריאותם. עוד נבהיר, כי עצם נוכחות הציבור במרחב הציבורי ורכישת מזון אינה מהווה עבירה על פי ההנחיות בעת הזו, לפיכך כל טענה שגויה בהקשר לאכיפה ראוי שתדחה על הסף".

מוקדם יותר פיזרה המשטרה שתי מסיבות טבע עם עשרות משתתפים באזור בוסתן תמר בחבל לכיש. השוטרים רשמו כ-23 קנסות לנוכחים, והחרימו ציוד הגברה, גנרטור ואלכוהול שהושארו במקום.

מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, התייחס היום לקיום מסיבות ואירועים בחג פורים בניגוד להנחיות ואמר כי הדבר עשוי לעכב את השלב הבא של היציאה מהסגר. בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב ציין פרופ' לוי: "אם נראה דפוסים של התנהגות כמו שראינו אתמול, ואני מתפלל שלא נראה אותם גם מחר, 7 במארס יכול להתרחק". עוד אמר פרופסור לוי שבמשרד הבריאות לא מתכננים סגר רביעי, אך אם תתרחש עלייה משמעותית בתחלואה, זהו אחד מהכלים שייבחנו.