ההפגנה מול מעון רה"מ בירושלים
צילום: קבוצת אנשי הדממה

המחאה נגד נתניהו: מפגין רוסס בגז פלפל בהרצליה

חשוד בן 18 נעצר. בהפגנה בראשון לציון צעיר שלף סכין וחתך את שלטי המוחים
דניאל אלעזר
27 בפברואר 2021
21:25
עודכן ב 23:07

צעיר בן 18 מהרצליה נעצר הערב (שבת) בחשד שריסס גז פלפל לעבר מפגין במחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בצומת צמרות בעיר. לאחר המעשה נמלט החשוד ונמצא בסריקות שעשתה המשטרה. ממארגני המחאה נסמר כי בהפגנה אחרת בראשון לציון, צעיר שלף סכין וקרע את השלטים של המוחים.

המפגין שעליו רוסס גז פלפל, אורי קציר, אמר: ״אנחנו היינו בצומת צמרות והתפתח דין ודברים עם אנשי ביבי, שעמדו עם דגלי הליכוד, שלטים של 'שמאלנים בוגדים' ומגפון שבו שרו ללא הפסקה 'ביבי המלך', וגם צעקו לנו 'שמאלנים בוגדים'. הרביצו לאשתי ומישהו מטווח אפס ריסס את העין ואת הפנים שלי וברח. הם ריסקו את השלטים שלנו ואת הזמבורות. השוטרים הגיעו ופתחו בחקירה. אגיש תלונה כשאצא מהמיון״.

חנה מוסנזון, מפגינה שהשתתפה במחאה בראשון לציון אמרה: ״בחור שהלך על המדרכה לכיווננו לפתע הוציא סכין, במרחק מטר וחצי מאיתנו, וניגש לאחד השלטים לחתוך את החבל. נדהמנו ולא ידענו מה לעשות אבל באינסטינקט התחלנו לצעוק עליו ואחד הבחורים רץ להזעיק את המשטרה, הוגשה תלונה במקום״.

במקביל התקיימה הפגנה גם בירושלים, סמוך למעון ראש הממשלה, מרבית המפגינים עזבו את מתחם המחאה בשעה 23:00. המשטרה נערכה להפגנה מבעוד מועד. כוחות נפרסו באזור כיכר פריז, רחוב עזה, בן מימון והרחובות הסמוכים. בנוסף, נחסמו לתנועה הרחובות בן מימון, עזה, כיכר פריז, אגרון, קינג ג'ורג' וקרן היסוד. בתום המחאה נפתחו כל הכבישים לתנועה.