אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

עונת הפרסים החלה: "הכתר" כבש את גלובוס הזהב

הסדרה של נטפליקס זכתה בארבעה פרסים, בהם סדרת הדרמה הטובה ביותר ולשחקנים שגילמו את הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה • כוכבת הסדרה "גמביט המלכה" גברה על שירה האס • צ'דוויק בוזמן שהלך לעולמו בקיץ האחרון זכה בפרס על תפקידו בסרט "הבלוז של מא רייני"
אלון פרוכטר
01 במרץ 2021
02:57
עודכן ב 06:02

תחת מגבלות ריחוק חברתי ובאיחור של חודשיים לעומת שנים קודמות, עונת הפרסים 2021 החלה הלילה (שני) באופן רשמי עם טקס פרסי גלובוס הזהב. בתום שנה שעמדה בסימן מגפת הקורונה והמשבר שגרמה לתעשיית הבידור, תא הכתבים הזרים של הוליווד העניק בפעם ה-78 את הפרס היוקרתי ליוצרים המובילים של השנה בקולנוע ובטלוויזיה.

בגזרת פרסי הטלוויזיה אניה טיילור ג'וי כוכבת הסדרה "גמביט המלכה" גברה על השחקנית הישראלית שירה האס וזכתה בפרס לשחקנית הטובה ביותר במיני סדרה. "גמביט המלכה" זכתה גם בפרס למיני סדרה הטובה ביותר. "הכתר" זכתה בפרס לסדרת הדרמה הטובה ביותר ובשלושה פרסים נוספים: לשחקנית אמה קורין על תפקידה כנסיכה דיאנה, לשחקן ג'וש אוקונור על תפקידו כנסיך צ'ארלס ולשחקנית המשנה ג'יליאן אנדרסון על תפקידה כראש ממשלת בריטניה מרגרט ת'אצ'ר. "שיט'ס קריק" זכתה בפרס לסדרה הקומית הטובה ביותר.

בקטגוריות הקולנוע "ארץ נוודים" של הבמאית קלואי ז'או זכה בפרס לסרט הדרמה הטוב ביותר. ז'או זכתה גם בפרס לבימוי הטוב ביותר והיא האישה השנייה בתולדות התחרות שזכתה בו. השחקן המנוח צ'דוויק בוזמן זכה בפרס לשחקן הדרמטי הטוב ביותר על תפקידו בסרט "הבלוז של מא רייני". בוזמן מת בחודש אוגוסט האחרון ממחלת הסרטן בגיל 43 ואת הפרס קיבלה אלמנתו בשמו. "בוראט 2" בכיכובו של סשה ברון כהן זכה בפרס לסרט הקומי הטוב ביותר. ברון כהן זכה גם בפרס לשחקן הקומי הטוב ביותר על תפקידו בסרט זה. גל גדות הגישה את הפרס לסרט הזר הטוב ביותר, בו זכו יוצרי הסרט האמריקני "מינארי".

אחרי שבסוף השבוע האחרון התמודד איגוד הכתבים הזרים בהוליווד עם ביקורת חריפה מטעם הארגון החברתי הגדול "Time's Up", שמחה על כך שמבין 87 חברי האיגוד שמחלק את הפרס אין ולו חבר כהה עור אחד, הלילה זכו בפרס ארבעה שחקנים. מלבד בוזמן המנוח, זכו בו אנדרה דיי על תפקידה בסרט "ממשלת ארצות הברית נגד בילי הולידיי", דניאל קלויה על תפקיד המשנה בסרט "יהודה והמשיח השחור" וג'ון בויגה על תפקידו במיני סדרה "Small Axe". כוכבי הסדרה "החיים עצמם" סטרלינג קיי בראון וסוזן קלצ'י-ווטסון שהגישו פרס בטקס עקצו את המארגנים כשפתחו במילים: "זה נהדר להיות שחור... לחזור לטקס גלובוס הזהב" (It is great to be Black... Back at the Golden Globes).

פרס מפעל חיים בטלוויזיה על שם קרול ברנט הוענק למפיק נורמן ליר. ליר בן ה-98 עומד מאחורי קלאסיקות רבות, בראשן "הכל נשאר במשפחה", "על טעם ועל ריח" ו"עובדות החיים". פרס מפעל חיים בקולנוע על שם ססיל ב. דה-מיל הוענק לשחקנית ג'יין פונדה בת ה-83. את הטקס הנחו בפעם הרביעית הקומיקאיות טינה פיי ואיימי פוהלר, שעשו זאת לראשונה משתי קצותיה של ארצות הברית. פולר הובילה את המשדר ממלון הבוורלי הילטון שבבוורלי הילס ופיי מהריינבואו רום שבמגדל רוקפלר בניו יורק. הטקס יועבר בשידור חוזר הערב בשעה 21:00 בערוץ yes TV DRAMA ב-yes וב-STING TV.

רשימת הזוכים המלאה:

קולנוע

סרט דרמה "ארץ נוודים"

סרט קומי או מוזיקלי "בוראט 2"

בימוי קלואי ז'או, "ארץ נוודים"

תסריט אהרון סורקין, "משפט השבעה משיקגו"

שחקן בסרט דרמה צ'דוויק בוזמן, "הבלוז של מא רייני"

שחקנית בסרט דרמה אנדרה דיי, "ממשלת ארה"ב נגד בילי הולידיי"

שחקן בסרט קומי או מוזיקלי סשה ברון כהן, "בוראט 2"

שחקנית בסרט קומי או מוזיקלי רוזמונד פייק, "אכפת לי"

שחקן משנה דניאל קלויה, "יהודה והמשיח השחור"

שחקנית משנה ג'ודי פוסטר, "המאוריטני"

הסרט הזר "מינארי", ארצות הברית

סרט אנימציה "נשמה"

השיר המקורי Io sì (Seen) - ניקולו אגליארדי, לאורה פאוזיני ודיאן וורן, "כל החיים לפניו"

פסקול מקורי טרנט רזנור, אטיקוס רוס וג'ון בטיסט, "נשמה"

טלוויזיה

סדרת דרמה "הכתר"

סדרה קומית או מוזיקלית "שיט'ס קריק"

מיני סדרה "גמביט המלכה"

שחקן בסדרת דרמה ג'וש אוקונור, "הכתר"

שחקנית בסדרת דרמה אמה קורין, "הכתר"

שחקן בסדרה קומית או מוזיקלית ג'ייסון סודייקיס, "טד לאסו"

שחקנית בסדרה קומית או מוזיקלית קתרין אוהרה, "שיט'ס קריק"

שחקן במיני סדרה מארק ראפלו, "שומר אחי"

שחקנית במיני סדרה אניה טיילור ג'וי, "גמביט המלכה"

שחקן משנה ג'ון בויגה, "Small Axe"

שחקנית משנה ג'יליאן אנדרסון, "הכתר"