האוניה Helios Ray שנפגעה
צילום: אי-פי

איראן על דברי נתניהו בכאן רשת ב: "האשמותיו לא נכונות - הביטחון במפרץ הפרסי חשוב לנו"

בטהראן הכחישו את מעורבותם בתקיפת האוניה בבעלות ישראלית ביום שישי האחרון: "נתניהו סובל ממחלת נפש" • ראש הממשלה: "פעולה איראנית - זה ברור"
בן יניב
01 במרץ 2021
09:54

איראן הכחישה היום (שני) שפגעה באוניה בבעלות ישראלית במפרץ הפרסי. דובר משרד החוץ בטהראן הגיב לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הבוקר בכאן רשת ב, ולפיהן הפיצוץ היה פעולה של איראן, ואמר כי ההאשמות אינן נכונות. לדבריו ביטחון המפרץ הפרסי חשוב עבור טהראן. הדובר הוסיף כי "נתניהו סובל ממחלת נפש".

האזינו לריאיון עם ראש הממשלה

הבוקר אמר נתניהו לאריה גולן כי איראן היא האויב הגדול ביותר של ישראל וכי הוא נחוש לבלום אותה. אנו מכים בה בכל האזור דברי נתניהו. נתניהו הוסיף כי "לא יהיה לאיראנים נשק גרעיני – עם או בלי הסכם. את זה אמרתי גם לידידי ביידן".

גורם ביטחוני בכיר אמר אמש לכאן חדשות כי אין מנוס מתגובה ישראלית על הפגיעה באוניה. מבחינת גורמים בישראל מדובר בחציית קו אדום. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. אתמול התקיים דיון של בכירי מערכת הביטחון יחד עם נתניהו ושר הביטחון בני גנץ. מדובר בדיון שנקבע מראש, של ועדת ראשי השירותים, בו נכחו גם הרמטכ"ל, ראש המוסד, ראש המל"ל וראש השב"כ. ייתכן שתגובה שכזו תצא אל הפועל כבר בימים הקרובים, אך לא מן הנמנע שזו תהיה מתחת לרדאר.

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס אתמול לתקרית בנאום שנשא בטקס החלפת מפקד יחידה 8200. הוא אמר כי "רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור, איראן, וקיבלנו תזכורת שאיראן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות".