בני בגין ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בני בגין על ה"פקה פקה": נאום הצ׳חצ׳חים של הליכוד

השר לשעבר, מקום 6 במפלגתו של גדעון סער, התייחס לריאיון של רה"מ בכאן רשת ב. נתניהו נשאל על התמותה הגבוהה מקורונה למרות החיסונים וענה: "תשאל את השאשות והפקות, את הפקה-פקה והשאשא-שאשא". אמירתו עוררה סערה במערכת הפוליטית. שאשא ביטון: "הזלזול של נתניהו באזרחי המדינה ובקורבנות הקורונה הוא אחד משיאי השפל"
זאב קם
01 במרץ 2021
13:52

השר לשעבר בני בגין, מקום שש במפלגת "תקווה חדשה" של גדעון סער, תקף היום (שני) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות דבריו בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב. נתניהו נשאל מדוע למרות מבצע החיסונים הענק, התמותה מקורונה עדיין גבוהה וענה: "תשאל את השאשות והפקות, את הפקה-פקה והשאשא-שאשא, שאמרו שלא צריך להתחסן". בגין, חבר הליכוד במשך רוב חייו, הגיב: "זה נאום הצ'חצ'חים החדש, רק שהפעם זה מגיע מכיוון הליכוד".

האזינו לריאיון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו

בשיחה שקיים עם דיירי דיור מוגן בנורדיה הוסיף בגין: "צריך להחזיר את מדינת ישראל לפסים אחרי שבנימין נתניהו הוריד אותה מהפסים. נתניהו מוכן לעשות כמעט הכל כדי לאפשר רוב בכנסת שיציל אותו מהמשפט שלו".

הריאיון ב"הבוקר הזה" עורר סערה ותגובות רבות במערכת הפוליטית. חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון מתקווה חדשה, אמרה: ״השאשות והפאקות-פאקות זה המשך קמפיין הנה-נה-נה שמוביל ראש הממשלה ומדרדר את ישראל לתהום עמוקה מאוד. הזלזול שלו באזרחי המדינה ובקורבנות הקורונה הוא אחד משיאי השפל של האיש הזה, שפעם נחשב ראש ממשלה מכובד״.

חבר הכנסת יועז הנדל כתב בחשבון הטוויטר שלו: "היום במקום לקחת אחריות, כפי שמצופה ממנהיג, הוא מחפש על מי להטיל אשמה. 'השאשות'? מכוער ונמוך. שוב בחולשתו הוא בוחר בצד הלא נכון". גם נתניהו עצמו התייחס לדברים: "לא מוכן לסבול את הדה לגיטימציה לחיסונים שעושים פוליטיקאים ציניים אליהם התייחסתי היום".