שר הביטחון גנץ, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ: ישראל פועלת להקמת ברית ביטחונית אזורית עם מדינות במפרץ

לדבריו מדובר במדינות בעלות גישה לנושא האיראני הדומה לזו של ישראל. על המגעים להקמת הברית דווח הבוקר בכאן רשת ב
עמיחי שטיין
02 במרץ 2021
08:09
עודכן ב 17:17

שר הביטחון בני גנץ אמר כי ישראל פועלת כדי להקים ברית ביטחונית אזורית עם מדינות במפרץ, שלהן גישה זהה לאיראן כמו הגישה הישראלית. בדברים שאמר הערב (שלישי) לסוכנות הידיעות רויטרס, אישר השר גנץ את הדיווח בנושא זה מוקדם יותר הבוקר בכאן רשת ב. "אני לא חושב שזאת תהיה ברית הגנה, אבל יש לנו עניין ליצור מעין ברית ביטחונית איזורית", אמר גנץ.

מוקדם יותר דווח בכאן רשת ב כי ישראל מנהלת מגעים עם מדינות מערביות ליצירת ברית הגנה אזורית עם מדינות ערביות. על פי הדיווח, בימים האחרונים מקיימת ישראל שיחות עם כמה מדינות בנושא, על רקע האיום האיראני. בערוץ i24news דווח כי ישראל פנתה בנושא לסעודיה, בחריין ואיחוד האמירויות.

לאחרונה דווח על פגישות של בכירים ישראלים עם בכירים ממדינות ערב. בין היתר דווח על  פגישה שקיים שר הביטחון גנץ עם עבדאללה מלך ירדן, שיחת טלפון שקיים ראש הממשלה נתניהו עם שליט בחריין, ועל שיחה שקיימו שר החוץ אשכנזי עם עמיתיו מעומאן ואיחוד האמירויות. זאת בנוסף לשיחות רבות המתנהלות מאחורי הקלעים. נכון לעכשיו מתקיים שיתוף פעולה מודיעיני בין ישראל לחלק מהמדינות. אולם המטרה במהלך היא ליצור דרכים נוספות לקידום השותפות.