עדן אלנה

עם קהל ושמירת מרחק: כך ייראה אירוויזיון 2021

כל תשעת המופעים יתקיימו בארנה, אך הנוכחים ישמרו על מרחק של מטר וחצי. כל משלחת תקליט את השיר שלה קודם, ליתר ביטחון
שני נחשוני
02 במרץ 2021
12:29

אירוויזיון 2021 ברוטרדם יתקיים עם הכנסת קהל ושמירת מרחק, כך החליטו היום (שלישי) מארגני התחרות. כל תשעת המופעים יתקיימו בארנה, אך הנוכחים ישמרו על מרחק של מטר וחצי ביניהם. המשמעות היא שהתפוסה תהיה מוגבלת על מנת לאפשר את הריחוק, ומספר הכרטיסים שיימכרו יירד.

בנוסף, כל משלחת תקליט את השיר שלה מבעוד מועד ותעביר את ההקלטה לאיגוד השידור האירופי, למקרה שתהיה עלייה בתחלואה ברגע האחרון, או שחברי משלחת כלשהי יידבקו.

בחודש ספטמבר האחרון הודיעו מארגני התחרות על ארבע אפשרויות לקיום התחרות נוכח התפשטות הקורונה. האפשרויות שנשקלו הן: תחרות במתכונת רגילה במעמד המשלחות ובנוכחות קהל, תחרות בריחוק חברתי במסגרתה תתקיים התחרות בתפוסה מוגבלת של קהל, תחרות במגבלות תנועה לפיהן חלק מהמדינות המשתתפות יופיעו בארץ מוצאן ולא בהולנד, או תחרות תחת סגר - במסגרתה כל המדינות יופיעו בארץ המוצא והאירוויזיון יתקיים ללא קהל וללא מופעים נלווים בעיר המארחת. האפשרות שנבחרה, כאמור, היא האפשרות השנייה.


 התסריט הנבחר - B

בתחרות המתוכננת - ה-65 במספר - צפויות להשתתף 41 מדינות, בהן אוקראינה ובולגריה שלא השתתפו בתחרות לפני שנתיים. חצאי הגמר יתקיימו ב-18 וב-20 במאי והגמר במוצאי שבת ה-22 במאי. את ישראל תייצג הזמרת עדן אלנה, ששובצה לחצי הגמר הראשון ותשיר את Set Me Free, שזכה בתחרות "השיר שלנו לאירוויזיון". גמר האירוויזיון ישודר ב- כאן 11 ב- 22 במאי 2021. חצי הגמר הראשון, בו משתתפת אלנה, ישודר ב- 18 במאי, וחצי הגמר השני ב- 20 במאי.