אוחנה בביתו של שיף

אוחנה לאריה שיף: "כתב האישום נגדך לא היה צריך להיות מוגש"

השר לביטחון הפנים הגיע לביקור בביתו של שיף, שנאשם בהמתה בקלות דעת של מחמד אלאטראש, שניסה לגנוב את רכבו בערד
איציק זוארץ
02 במרץ 2021
12:15

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הגיע היום (שלישי) לביתו בערד של אריה שיף, שנאשם בהמתה בקלות דעת של מחמד אלאטראש שניסה לגנוב את רכבו, שהיה מחובר לקראוון בו ישן. "כתב האישום נגדך לא צריך היה להיות מוגש, ומשהוגש – צריך לבטלו", אמר אוחנה לשיף. במשטרה רצו להעמיד לדין את שיף בגין רצח, אך לבסוף הפרקליטות החליטה להאשימו בסעיף מופחת של המתה בקלות דעת, שדינו עד 12 שנות מאסר.

"כמו בדרך כלל, ובניגוד לדעה הציבורית הרווחת — הבעיה איננה בחוק ולא בלשון החוק. הבעיה היא במפרשי החוק. ברצותם — יעניקו לחוק פרשנות מצמצמת עד כדי מאיינת וברצותם — פרשנות רחבה ומאפשרת", הוסיף השר.

עוד אמר השר אוחנה על בית המשפט: "הם נטלו לעצמם את הכוח ליצוק תוכן או לרוקן מתוכן את החוק. אני קורא לרשויות החוק, לפרקליטות ולבתי המשפט לחזור למקורות: החוק נועד להגן על אנשים כמו אריה שיף מפני העבריינים שממעשיהם התגונן".

בתוך כך, ראש מועצת כסייפה, עבד אל־עזיז נאסאסרה, אמר כי סירב לקבל את השר אוחנה לביקור רשמי ביישוב. לדבריו, אתמול הודיע המשרד לביטחון הפנים למועצה שהשר יגיע לביקור. "לא יכול להיות שיהרסו שטחים חקלאיים קרוב לבית שלנו בכסייפה והשר יגיע לביקור", אמר אל־עזיז נאסאסרה.

גורמים במועצת כסייפה אמרו לכאן חדשות כי השר כבר הגיע לכניסה ליישוב, ושם נאמר לו כי הוא אינו רצוי במקום. מטעמו של אוחנה נמסר כי ראש המועצה זימן את הפגישה, אך בשל לחץ שהפעילו תושבים הוא ביטל אותה - ונסע למאהל המחאה  של פורום ראשי הרשויות הבדואיות מול לשכת ראש הממשלה בירושלים.